ABA LIGA

Cibona došla do devete pobjede u sezoni, a Zlatorog već do šesnaestog poraza

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. siječanj 2012. 20:28

Košarkaši Cibone lakoćom su pobijedili Zlatorog Laško 80-44 u utakmici 17. kola regionalne ABA lige. Time je Cibona došla do devete pobjede u sezoni, a posljednjeplasirani Zlatorog Laško već do šesnaestog poraza.

Gosti iz Slovenije su se praktički predali već nakon prvog poluvremena. Naime, u prvoj je četvrtini Zlatorog postigao samo pet poena (!), a nakon poluvremena su imali tek 16 poena. Cibona je za to isto vrijeme zabila 37 i priča oko pobjednika je tada već bila poznata. No, unatoč visokom vodstvu Cibona je nastavila "uništavati" suparnika i u nastavku, te je na kraju upisala pobjedu od čak 36 poena razlike.

Sa 20 poena je prvi strijelac Cibone bio Goran Suton, a tome je i dodao dvanaest skokova. Po 16 poena su, pak, ubacili Damjan Rudež (šest skokova) i Antwain Barbour.

ABA liga, 17. kolo:

Cibona - Zlatorog Laško 80-44

Redoslijed: 1. Maccabi 16-1, 2. Cedevita 13-4, 3. Budućnost 12-5, 4. Partizan 11-6, 5. Olimpija 10-7, 6. Široki 9-7 (-1), 7. Zagreb 9-8, 8. Cibona 9-9, 9. Radnički 8-8 (-1)..., 14. Zlatorog Laško 2-16.

23. rujan 2024 10:35