Šime Šokota / Cropix
GRADSKI DERBI

Cedevita protiv Cibone zamalo ispustila 22 razlike, Stipčević promašio pobjedu!

Cedevita je drugi put u svojoj povijesti pobijedila Cibonu. Nakon lanjske pobjede u Ligi za prvaka, košarkaši iz Sutinskih vrela svladali su Vukove i u 3. kolu NLB lige
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 16. listopad 2010. 00:11

Cedevita je drugi put u svojoj povijesti pobijedila Cibonu. Nakon lanjske pobjede u Ligi za prvaka, košarkaši iz Sutinskih vrela svladali su Vukove i u 3. kolu NLB lige sa 70-68. Iako je u prvom poluvremenu mirisalo na razbijanje, jer je Cedevita na odmor otišla s pomalo nevjerojatnih 22 razlike, Cibona je u posljednjoj četvrtini otkinula prednost domaćina i čak u dva navrata imala priliku barem za produžetak.

Međutim, kod 69:67 Bojan Bogdanović napravio je prekršaj u napadu. Cedevita je u slijedećem napadu izgubila loptu, Tomislav Zubčić pogodio jedno od dva bacanja, a nakon što je Vukušić napravio isto, na 70:68 Rok Stipčević pokušao je tricom sa sirenom donijeti pobjedu, međutim taj pokušaj je blokiran. Bodovi su ostali u Sutinskim vrelima.

Najefikasniji igrač Cedevite bio je Corsley Edwards sa 18 koševa, a pridodao im je i 12 skokova. Dvozmenkast je još bio i Tomislav Petrović sa 10 koševa.

Kod poražene momčadi Zdravka Radulovića je sa 20 koševa najbolji bio Leon Radošević, dok su po 18 koševa postigli Rok Stipčević i Bojan Bogdanović.

NLB liga, 3. kolo:

Cedevita – Cibona 70-68

Union Olimpija – Krka 60-59

Redoslijed: 1. Olimpija 3-0, 2. Cedevita 3-0, 3. Nymburk 2-0 (-1), 4. Budućnost 2-0 (-1), 5. Zagreb 2-0 (-1), 6. Krka 1-2, 7. Cibona 1-2...10. Zadar 0-2 (-1)...

07. listopad 2024 05:21