NLB LIGA

Cedevita pobijedila na vrućem gostovanju u Laktašima i popela se na četvrto mjesto

Edwards je bio i najbolji igrač utakmice s 30 poena, devet skokova i deset izborenih prekršaja, što mu je donijelo valorizacijski indeks 41, najveći do sada u ovome kolu
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 26. prosinac 2010. 21:55

Svladavši Igokeu na gostovanju, a bilo je 89-80, košarkaši Cedevite upisali su osmu pobjedu u utakmici 13. kola regionalne NLB lige. Do pobjede je sastav Ace Petrovića stigao u posljednjoj četvrtini utakmice koju su s 28-17 riješili u svoju korist. Sjajni su u tom periodu bili Corsley Edwards (12) i Vedran Vukušić (7), čiji je učinak nadmašio onaj kompletne domaće momčadi u zadnjih deset minuta. Također, u tom je periodu svih svojih osam poena ubacio Robert Troha.

Edwards je bio i najbolji igrač utakmice s 30 poena, devet skokova i deset izborenih prekršaja, što mu je donijelo valorizacijski indeks 41, najveći do sada u ovome kolu. Dontaye Draper je u pobjedi dodao 15 poena i devet asistencija, dok je Damjan Rudež ubacio 17 koševa. Jednako toliko postigao je Brian Matthew Chase za poraženu momčad.

Kolo će se kompletirati u utorak kada utakmicu igraju Cibona i Partizan. Za zagrebačku bi momčad trebao nastupiti, podsjetimo, novopridošli Gordan Giriček.

NLB liga, 13. kolo, nedjelja:

Nymburk – Budućnost 74-87

Igokea – Cedevita 80-89

Krka – Hemofarm 90-70

Redoslijed: 1. Budućnost 9-4, 2. Olimpija 9-4, 3. Krka 8-5, 4. Cedevita 8-5, 5. Široki 8-5, 6. Zagreb 7-6..., 12. Zadar 4-9, 13. Cibona 5-7 (-1), 14. Crvena zvezda 4-9

22. rujan 2024 21:26