Damir Krajac / CROPIX
LIGA ZA PRVAKA

Cedevita na krilima Drapera bolja od Zadra

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 23. travanj 2012. 23:11

Zadrani su bili nakorak do čudesnog rezultata. Nedostajalo im je malo mudrosti i smirenosti, prije svega na klupi, jer je svakom nerazumljivo u dvorani zašto je u 3. četvrtini Aleš Pipan na teren poslao Uroša Zadnika koji je u nekoliko minuta uspio upropasiti puno toga.

Umjesto da je ključni igrač u organizaciji igre, on je bio čimbenik bez orijentacije igre u napadu i u tih nekoliko minuta Zadrani su se vratili kilometrima unatrag, a Cedevita se pribrala i vratila u utakmicu. Dapače, Cedevita je ušl u dobar ritam koji više Zadrani nisu mogli razbiti.Na kraju, kad je sve završilo, nije čudno što je dvorana gromoglasno skandirala: “Pipane, odlazi”.

Zadrani će sigurno plakati za ovom utakmicom jer su bili u prilici dobiti daleko kvalitetnijeg suparnika, dobar dio utakmice imali su rezultat pod svojom kontrolom. U prvom poluvremenu čak i s iznenađujuće puno poena prednosti,najviše zahvaljujući racionalnom napadu, a napokon je proradio i Vrbanc, te solidnoj obrani koja se uspijevala odhrvati Cedevitinoj ideji.

Rezultat zagrebačke momčadi u prvom dijelu počivao je na dvojcu Draper - Bilan, što je bilo premalo da bi Anzulovićeva družina ubacila više od 38 poena, sa svega jednom tricom u sedam pokušaja. No, kad se otvori drugo poluvrijeme, Zadrani kao da upadaju u velike probleme.

Slično im se dogodilo i u Slavonskom Brodu, kad su nakon toga kao isključivi krivci označeni igrači, a sinoć je bilo tako da dobar dio odgovornosti snosi i klupa.

Zadar 71

Cedevita 73

(19:19, 29:19, 12:21, 11:14)

ZADAR Dvorana Krešimira Ćosića. Gledatelja 2.500. Suci: Radović (Dubrovnik), Dožai (Zagreb), Radojković (Split).

ZADAR: Zadnik, Ivanov 11 (1-4), Kaštropil 2, Delaš 8 (1-1), Ramljak, Krapić 8, Reed 9 (2-4), Batur, Vragović 3, Kuso 9 (5-5), Vrbanc 21 (5-6), Vrkić. TRENER: Aleš Pipan.

CEDEVITA: Draper 16 (6-7), Opačak, Petrović, Vukušić 6 (2-2), Bilan 20 (4-10), Princ, Owens 9 (5-6), Warren 6, Car 2 (2-2), Baždarić 14 (5-6). TRENER: Dražen Anzulović.

SLOBODNA BACANJA: Zadar 14-20 (70%), Cedevita 24-33 (73%). OSOBNE POGREŠKE: Zadar 28, Cedevita 21. ŠUT: Zadar 25-58 (43 %), Cedevita 23-47 (49%). SKOK: Zadar 23 (13+10), Cedevita 25 (17+8).

TRI POENA: Zadar 7-17 (41 %) - Vrbanc 4, Delaš, Reed, Vragović; Cedevita 3-14 (21 %) - Draper 2, Baždarić.

24. rujan 2024 19:24