POLOVIČAN USPJEH

Cedevita lako obranila prednost protiv Dinama, Zagreb izgubio 36 razlike!

Iz Zagreba su donijeli čak 36 poena razlike, čime su praktično već sve riješili, ali posao je trebalo završiti i Cedevita je to vrlo mirno obavila
Piše: Renata BeluhanObjavljeno: 06. listopad 2010. 23:13

Košarkaši Cedevite ostvarili su prvi veliki cilj ove sezone i u Moskvi proslavili ulazak u Eurokup. Iz Zagreba su donijeli čak 36 poena razlike, čime su praktično već sve riješili, ali posao je trebalo završiti i Cedevita je to vrlo mirno obavila u utakmici koju je imala priliku i pobijediti. Na kraju je završilo 73-72 za Dinamo.

Pravi kuriozitet prvog poluvremena je podatak da Cedevita nije pogodila niti jednu tricu. Za razliku od prvog susreta u Zagrebu, gdje su Moskovljanima već u prvoj četvrtini utrpali 5 trica iz 6 pokušaja, ovog puta su nakon prvih 20 minuta imali šut za tri poena 0-8. Trice nisu ulazile, ali je vrlo dobro u utakmicu ušao Corsley Edwards koji je prvu četvrtinu završio sa 11 poena. Dinamo je u drugoj četvrtini iskoristio nekoliko izmjena u Cedeviti, napravio seriju 13:0 i odvojio se na 9 poena razlike (31:22), ali to je bilo otprilike sve što su oni mogli, jer za nešto više trebali bi još ponekog igrača na razini Alekseja Žukanjenka, a i on je u drugom dijelu ostao bez poena.

U 23. minuti je konačno ušla i prva trica, pogodio je Vukušić, a nadovezao se Troha s tricom i dva poena za mini seriju 8:0 Cedevite (46:45), koju je samo nakratko prekinuo Voronov s linije slobodnih bacanja, da bi košem i dodatnim bacanjem Edwardsa u 26. minuti Cedevita i prvi put povela. Treću trećinu Cededvita je dobila 10 razlike, a utakmicu je završila petorka Krstić, Butorac, Rudež, Petrović, Pettway, imali su priliku i za pobjedu ali su se spetljali u posljednjem napadu i Moskovljanima je ostala barem utjeha minimalnog slavlja pred nekih 1.000 navijača u prekrasnoj novoj dvorani koja prima 5.000 ljudi.

Corsley Edwards bio je najbolji u Cedeviti s 18 koševa i 6 skokova. Dontaye Draper dodao je 11 poena i 9 asistencija, a Robert Troha upisao je 10 koševa. Dinamo je predvodio Aleksej Žukakenko sa 17 koševa i 5 skokova.

Uz Cedevitu, plasman u Eurocup u kvalifikacijama s dosad izborili Hapoel Migdal i Beşiktaş još u utorak, te u srijedu Azovmaš, Aris i Galatasaray.

Zagreb doživio katastrofu!

Pravi su debakl doživjeli košarkaši Zagreba u uzvratnom ogledu kvalifikacija za Eurocup kod Gran Canarije. Prolaz prema osam skupina ovog natjecanja ostao je miljama daleko. Nakom minimalne 71-69 pobjede u Trnskom, košarkaši Zagreba su na uzvratu doživjeli poraz od čak - 36 poena razlike ! Bilo je 96-60 za španjolskog prvoligaša. Zagreb na ovom gostovanju nije imao apsolutno nikakve šanse. Kako je trajala utakmica tako su igrači iz Trnskog upadali u sve veći ponor, bez nade da se mogu vratiti u rezultatsku neizvjesnost. Nakon prve četvrtine su zaostajali 17 poena (27-10), na poluvremenu već 26 poena (55-29), a raspad sistema je nastavljen i u nastavku, pa je španjolska momčad u određenim dijelovima utakmice imala i 40 poena prednosti.