Damir Krajac / CROPIX
EUROKUP

Cedevita krenula porazom: Mumbru u Bilbaou uništio Repešinu momčad

Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 16. listopad 2013. 01:07

Košarkaši Cedevite u susretu su 1. kola skupine B Eurokupa izgubili na gostovanju kod Bilbao Basketa sa 77-82 (18-15, 18-22, 17-24, 24-21).

Dobru utakmicu odigrala je Cedevita, no, Bilbao je pokazao zašto ga se smatra prvim favoritom skupine B Istočne konferencije. Tri i pol minute dekoncentracije na kraju treće četvrtine koštale su Cedevitu bodova u Baskiji. U tom razdoblju Bilbao je napravio 13-5, serija u kojoj je Raul Lopez sudjelovao s osam poena (dvije trice), te odveo svoju momčad na - ispostavilo se - presudnih osam razlike...

Bilbao je u posljednjoj četvrtini imao odgovor na sve, odnosno svaki put kad bi Cedevita došla na -3, a dogodilo se to u tri navrata, netko od domaćih pogodio bi tricu. Jednom je to bio Axel Hervelle, a dva puta Alex Mumbru, koji je 40 sekundi prije kraja ubačajem za 77:71 iza linije 6,75 'zatvorio' utakmicu.

Ukupno je baskijska momčad stavila 12 trica, a prvo ime utakmice bio je španjolski reprezentativac Mumbru sa 19 poena, osam skokova i pet asistencija. Naš Fran Pilepić došao je dvije trice i 12 poena...

U ostalim utakmicama prve večeri 1. kola Eurokupa, Valencia Velimira Perasovića uvjerljivo je slavila u Parizu, Zaragoza je uz 16 poena Damjana Rudeža razbila Mons, a odličnu utakmicu odigrao je i Leon Radošević (12 poena, po pet skokova i asista, te dvije blokade) za berlinsku Albu, pobjednika njemačkog okršaja u Bonnu.

23. rujan 2024 15:29