Cropix
KUP K. ĆOSIĆA

Cedevita jedva u finale

Piše: Hrvoje SliškovićObjavljeno: 17. veljača 2016. 20:26

Malo je nedostajalo da se Cedeviti podcjenjivački pristup utakmici obije u glavu na najpoučniji način - porazom. U proteklih 365 dana Kvarner je napredovao i od -36 koliko je bilo u polufinalu prošlogodišnjeg Ćosićevog kupa, došao je na -7 (71-78). No, večerašnje finale (20 sati) izborila je Cedevita.

Hrvatskog prvaka spasili su Pullen, Žorić i White. Luka Žorić je prvi put ušao na parket u 26. minuti (53-52) i u sljedećih osam minuta Cedevita je Kvarneru dopustila samo pet koševa. Centar koji ove sezone nikako ne uspijeva ući u pravu formu stabilizirao je obranu zagrebačke momčadi koja je serijom 18-2 (od 56-52 do 58-70) izbjegla potpuno nervoznu završnicu. Prišuljao se Kvarner i na 66-70 te 68-73, ali pokoji promašeni otvoreni šut, Cedeviitin skok u napadu te važni koševi Whitea i prvo polufinale dobilo je očekivanog pobjednika.

Najljepši dio utakmica bila je treća četvrtina u kojoj je Kvarner ubacio pet trica (ukupno 12/28), a u 23. minuti imao i najvećih sedam razlike (50-43). Pullen je 14 od svojih 17 koševa postigao u drugom poluvrmeenu. White i Bilan (10 skokova) ubacili su po 19, ali sa šibenskim centrom Cedevita nije napravila razliku.

Kvarner je imao podršku navijača. I zbog iznenađenja, ali i zbog svojih Zadrana predvođenih Špraljom (13 koševa). Marinelli je ubacio 16, Štemberger 13.

23. rujan 2024 00:32