NBALIGA

Brooklyn i dalje enigma za Miami Heat, San Antonio maršira prema jedinici

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 13. ožujak 2014. 10:15

Košarkaši Miami Heata, aktualni prvaci NBA lige, pretrpjeli su neočekivani poraz u utrci za najboljim omjerom pobjeda i poraza na kraju regularnog dijela sezone, odnosno uoči doigravanja...

Po treći put ove sezone iz isto toliko ogleda slavio je Brooklyn i to u domu dvostrukih uzastopnih prvaka. Momčad Jasona Kidda upisala je vrijednu 96-95 pobjedu, ponajviše zahvaljujući Paulu Pierceu i sjajnoj obrani na LeBronu Jamesu, koji je ponovno bio ispod svoje razine.

Pierce je ubacio 17 od svojih 29 poena u trećoj četvrtini, dok je bosansko-hercegovački reprezentativac Mirza Teletović pridodao svojih 17 poena s klupe za pričuvne igrače. Chris Bosh je bio najefikasnji kod poraženih domaćina, dok je James susret okončao s 19 poena.

)

U sjajnom "matchupu" Zapadne konferencije između Los Angeles Clippersa i Golden State Warriorsa pobjedu je odnijela losanđeleška momčad rezultatom 111-98. Blake Griffin odigrao je još jedan strašan susret u kojem je zabilježio 30 poena i 15 skokova. Danny Granger je pridodao 18 s klupe za pričuve, dok je Chris Paul podijelio svojih 12 asistencija.

Clippersi su pobjedom došli do omjera 46 pobjeda i 20 poraza, što je, u ovoj fazi sezone, najbolji klupski omjer u povijesti. Bila je to, spomenimo, i deveta uzastopna pobjeda, što je treći najdulji klupski niz momčadi iz Los Angelesa.

)

San Antonio je upisao vrijednu pobjedu u borbi za sveukupnom jedinicom uoči doigravanja. Spursi su kod kuće razmontirali Portland rezultatom 103-90. Patty Mills ubacio je 15 poena, Tim Duncan 10 uz 11 skokova, a još su četvorica ubacila dvoznamenkasti broj poena u pobjedničkom sastavu. Klupa San Antonija je ponovno bila sjajna, što je omogućilo treneru Greggu Popovichu da odmori svoje najbolje igrače, odnosno da im limitira minute na manje od 30.

)

Važnu su pobjedu u utrci za doigravanjem upisali košarkaši Dallasa i Memphisa, dok je kiks napravio Phoenix, koji je pomalo neočekivano poražen kod kuće protiv Cleveland Cavaliersa.