EUROBASKET

Bosna i Hercegovina bolja od Makedonije, suci isključili pobješnjelog Acu Petrovića!

Piše: HinaObjavljeno: 08. rujan 2013. 19:08

Situacija je jasna. Pobjednik utakmice Hrvatska - Češka nastavit će živjeti na Eurobasketu, poraženi se vraća u domovinu.

Jasno je i da Hrvatska, ukoliko izbori selidbu u Ljubljanu, u slovensku prijestolnicu prenosi dva boda zbog pobjede protiv Slovenije. S istim učinkom u novoj skupini u koju dolaze i tri najbolje momčadi iz skupine D pridružit će joj se domaćin i Španjolska.

Ukoliko Španjolska i(li) Slovenija izgube od već ispalih Gruzije i(li) Poljske otvorile bi se nove kombinacije, ali one u ovom trenutku izgledaju prilično nerealno. Italija će iz Kopera dopremiti četiri boda. Finska i Grčka će u međusobnoj utakmici odlučiti tko će u zimnicu spremiti dva boda, a čija će špajza ostati prazna.

Aco Petrović je u formi. I Jesenice su vidjele kako izgleda njegova predstava. Nije bio u sakou pa ga nije mogao skinuti preko glave, ali je zato glavu prekrivao ručnikom. To je mogao raditi do 30. minute. Kasnije nije, jer je isključen zbog druge tehničke pogreške.

Prva mu je prestrogo dosuđena, a kod druge je teatralno pljeskao sucima nezadovoljan nizom njihovih odluka. Pola minute prije toga je u naletu bijesa bacio plastičnu bocu vode u zid iza sebe što možda nitko ne bi primijetio da u njemu nije nastala velika rupa jer je bio od papira.

No, kako god bilo Aco je odlaskom s klupe pomogao svojoj reprezentaciji. Nastavio ju je voditi bivši trener KK Zagreb Denis Bajramović te napravio 21-8 za preokret u rezultatu i pobjedu BiH 64-52. Nakon Acinog isključenja bilo je 41-44. Aco se pojavio na presici i briljirao:

- Sada smo ekipa u transu i protiv Lakersa bismo imali šansu pobijediti.

Za prolazak u drugi krug neće biti nužno srušiti Kobeovu družinu. Dovoljno je danas pobijediti Litvu.