EUROLIGA

Bojan Bogdanović s 23 poena uništio CSKA, Nanterre šokirao Barcelonu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 31. listopad 2013. 23:47

Kako to često biva ove sezone hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović bio je najefikasniji igrač svog Fenerbahçea u 3. kolu Eurolige...

Istanbulski je klub sa uvjerljivih 86-60 savladao moskovski CSKA, a Bogdanović je ubacio 23 koša za 31 minutu igre. Dvice je gađao 7-10, trice 2-4, slobodna bacanja 3-3, a pridao je 1 skok, 1 asistenciju i 3 izgubljene lopte. Luka Žorić je za Fenerbahçe odigrao 16 minuta i upisao 4 koša (dvice 2-2) uz 3 skoka. Kod Moskovljana je najbolji bio Vladimir Micov s 20 koševa.

Barcelona je u istoj skupini senzacionalno kod kuće poražena od Nanterrea 71-67. Barça je imala uvjerljivo vodstvo tijekom susreta, ali je posljednju četvrtinu izgubila čak 20-7, a samim time i utakmicu. Francuski klub do ove utakmice nije imao euroligašku pobjedu. Goste su predvodili Deshaun Thomas s 14 koševa i 7 skokova, te Sergii Gladyr sa 12 koševa. Kod Barcelone je Abrines zabio 15 koševa, dok je Ante Tomić za 23 minute igre upisao 8 koševa (dvice 4-7), 3 skoka, 3 asistencije i 2 izgubljene lopte.

U skupini B Žalgiris je na domaćem parketu deklasirao Strasbourg 88-64 pogodivši pritom čak 14 trica. Bio je ovo ogled dvaju sastava koji dosad nisu ostvarili pobjedu. Martiynas Pocius s 23 koševa (trice 5-7) predvodio je domaći sastav, dok je kod Strasbourga najbolji bio Alexisa Ajinca s 21 košem.

Drebi skupine C između Olympiacosa i Bayerna pripao je domaćem grčkom sastavu sa 88-83. Do ove utakmice oba su sastava imala po dvije pobjede. Kod pirejskog je sastava prednjačio Bryant Dunson s 19 koševa, 8 skokova i 3 blokade. Matthew Lojeski je ubacio 17 koševa, a Georgios Printezis je skupio 13 koševa i 12 skokova. Kod Bayerna je najbolji s 20 koševa bio Malcolm Delaney. U drugom susretu skupine Unicaja je nadigrala Galatasaray 84-57, a istaknuo se Nik Caner-Medley sa 16 koševa.

Euroliga, 3. kolo:

skupina A

Budivelnik - Partizan 74-69

Barcelona - Nanterre 67-71

Fenerbahçe - CSKA Moskva

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 3-0, 2. CSKA 2-1, 3. Partizan 1-2, 4. Barcelona 1-2, 5. Budivelnik 1-2, 6. Nanterre 1-2

skupina B

Žalgiris - Strasbourg 88-64

Redoslijed: 1. Real Madrid 2-0, 2. Anadolu Efes 2-0, 3. Emporio Armani 1-1, 4. Brose Baskets 1-1, 5. Žalgiris 1-2, 6. Strasbourg 0-2

skupina C

Unicaja - Galatasaray 84-67

Olympiacos - Bayern München 88-83

Redoslijed: 1. Olympiacos 3-0, 2. Bayern 3-0, 3. Unicaja 2-1, 4. Galatasaray 1-2, 5. Montepaschi Siena 0-2, 6. Stelmet Zielona Gora 0-2

21. rujan 2024 07:42