Getty
NBA LIGA

Bogdanović i Hezonja po 8 koševa

Piše: Jutarnji.hrObjavljeno: 17. prosinac 2015. 09:54

Na NBA parketima sinoć je odigrano čak 12 utakmica, a nastupila su i sva trojica hrvatskih predstavnika – Mario Hezonja, Bojan Bogdanović i Damjan Rudež.

Hezonjin Orlando slavio je uvjerljivu domaću pobjedu protiv Charlotte 113-98, a hrvatski je reprezentativac upisao 8 koševa, 4 skoka i 1 asistenciju za 12 i pol minuta na parketu uz šut iz igre 3-5. Ujednačenu momčad Magica predvodio je Channing Frye sa 17 koševa.

Bogdanovićev Brooklyn poražen je kod kuće od Miami Heata 104-98, a goste s Floride vodio je Dwyane Wade koji je upisao 10 od svojih 28 koševa u posljednjoj četvrtini. Kod Netsa je najefikasniji bio Brook Lopez s 25 koševa, dok je Bogdanović započeo u početnoj petorci i za 40 minuta igre upisao je 8 koševa, 5 skokova i 1 asistenciju uz šut iz igre 3-8, od čega 2-6 za tricu.

Rudežova Minnesota izgubila je na gostovanju kod New York Knicksa u Madison Square Gardenu 107-102, a Hrvat je ostao bez koša za nepunih sedam minuta igre. Najefikasniji kod Knicksa bio je Arron Afflalo s 29 koševa, a Carmelo Anthony je ostao korak kratak od triple-double s 20 koševa, 15 skokova i 9 asistencija.

Golden State Warriorsi vratili su se starim navikama – pobjeđivanju. Na domaćem su parketu deklasirali Phoenix Sunse 128-103 Sjajni Klay Thompson vodio je Warriorse s 43 koša (najbolji učinak sezone), od čega je 27 koševa ubacio u trećoj četvrtini. Stephen Curry dodao je 25 koševa uz šut iz igre 10-14, a Warriorsima je ovo bila prva utakmica nakon subotnjeg 108-95 poraza od Milwauukeeja, njihovog jedinog u sezoni. Valja spomenuti kako je i četvrti triple-double sezone upisao Draymond Green sa 16 koševa, 11 skokova i 10 asistencija.

4. Portland 11 16 .407 7

5. Minnesota 9 16 .360 8