EUROLIGA

Barcelona proutnjala Pionirom

Piše: HinaObjavljeno: 21. studeni 2013. 23:57

U susretu 6. kola A skupine košarkaške Eurolige Barcelona je u Beogradu pobijedila Partizan 82-64, uz osam koševa i sedam skokova hrvatskog reprezentativca Ante Tomića, dok je Mario Hezonja dodao tri koša.

Tomić je na parketu Arene Pionir proveo 23 minute, dok je Hezonja igrao pet i pol minuta. Barca je ostvarila četvrtu pobjedu uz dva poraza, dok je Partizan upisao i peti poraz. U drugom dvoboju iz skupine A CSKA je u Moskvi slavio protiv Nanterrea 72-60.

Dvije utakmice su bile na rasporedu i u skupini D. Panathinaikos je u Ateni pobijedio Lietuvos Rytas 80-72. Pao su do treće pobjede predvodili James Gist sa 24, te Jonas Maciulis sa 16 koševa, a hrvatski reprezentativac Roko Leni Ukić zabio je pet koševa uz pet asistencija. Kod gostiju najbolji je bio Martynas Gecevicius sa 17 koševa.

Laboral Kutxa je u Tel Avivu priredio iznenađenje pobijedivši Maccabi 70-65. Kod Španjolaca najbolji su bili Tibor Pleiss sa 16 i David Jelinek sa 14 koševa. U sastavu izraelskog kluba najefikasniji su bili Shawn James sa 16 i David Blu sa 12 koševa.

Na ljestvici skupine vodi Maccabi sa četiri pobejde i dva poraza, Kuban ima skor 4-1, Panathinaikos i Laboral Kutxa po 3-3, Crvena zvezda 2-3, Lietuvos Rytas 1-5.

U skupini C Galatasaray je pobijedio Sienu 54-52 uz 16 koševa Pops Mensah-Bonsua. Kod Siene najefikasniji je bio Daniel Hackett također sa 16 koševa. U drugom susretu Stelmet Zielona Gora je u Munchenu pobijedila Bayern 78-71. Na vodećoj poziciji skupine je Olympiakos s pet pobejda iz pet susreta, Galatasaray ima četiri pobjede i dva poraza, a Bayern po tri pobjede i tri poraza. Slijede Unicaja (2-3), Zielona Góra (2-4), te Siena (1-5).

21. rujan 2024 13:40