EUROLIGA

Barcelona bolja od Efesa

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. veljača 2014. 22:25

Košarkaši Barcelone ostvarili su i osmu pobjedu u isto toliko utakmica Top 16 faze Eurolige. Ovog četvrtka su slavili u Istanbulu kod Anadolu Efesa 89-84 poslije produžetka.

Pomalo glupo je domaćin ispustio pobjedu. U završnicu je Anadolu Efes ušao s prednošću i održavao je putem slobodnih bacanja. Dvije sekunde prije kraja, na +3 za Anadolu Efes, na liniju slobodnih bacanja je stao igrač Barçe Oleson.

Prvi je šut pogodio, drugi namjerno promašio, a na odbijenu loptu je skočio Dorsey i pospremio je u koš za - produžetak. Naravno da je takva završnica utjecala na domaće igrače u produžetku, a dotukao ih je hrvatski igrač Ante Tomić koji je zabio prvih sedam poena u produžetku.

I inače je Tomić odigrao fantastičnu utakmicu. Ubacio je 26 poena (prvi strijelac utakmice) uz čak 15 skokova i tri asistencije. Šutirao je 11-15 iz igre uz 4-5 s linije slobodnih bacanja.

Na drugoj strani je Zoran Planinić odigrao vrlo dobru utakmicu. Za 32 minute je ubacio 14 poena uz devet asistencija, dvije ukradene lopte i jedan skok. Gađao je 4-11 za dva, 1-2 za tri i 3-5 s linije slobodnih bacanja.

Barcelona, dakle, ima na vrhu ljestvice omjer 8-0, dok je Anadolu Efes (omjer 2-6) ovim porazom vjerojatno otpao iz borbe za četvrtinale.

Maccabi Andrije Žižića upisao je u 8. kolu euroligaškog Topa 16 svoju šestu pobjedu u skupini F. Ponos Izraela slavio je na domaćem parketu protiv Galatasaraya 97-81.

Guy Pnini sa 17 koševa i David Blu sa 16 koševa i 5 skokova predvodili su ujednačenu Maccabijevu momčad u kojoj je Žižić za 11 minuta igre upisao 6 koševa, 1 skok i 1 asistenciju uz šut iz igre 3-4. Kod Galatasaraya je najefikasniji s 18 koševa bio Malik Hairston.

Armani Jeans Milano na jedvice je jade sačuvao 15 koševa prednosti iz prvog poluvremena protiv Panathinaikosa i na kraju je pred domaćim navijačima slavio s tijesnih 77-75. Bila je to peta pobjeda milanskom sastavu u Topu 16 kojom su učvrstili drugo mjesto skupine E.

Keith Langford s 18 koševa, Samardo Samuels sa 16 koševa i Curtis Jerrells s 10 koševa bili su dvoznamenkasti u redovima domaćina. Kod gostiju je prednjačio James Gist s 21 košem i 9 skokova, dok je hrvatski playmaker atenskog sastava Roko Leni-Ukić upisao 2 koša (dvice 1-3, trice 0-3), 1 asistenciju i 1 izgubljenu loptu za 13 i pol minuta igre.

Do četvrte pobjede u Topu 16 Unicaja iz Malage stigla je na gostovanju kod Kutxe Laboral. Ryan Toolson sa 14 koševa i Nik Caner-Medley s 12 bili su najefikasniji u redovima pobjedničkog sastava, dok je kod Laboral Kutxe najučinkovitiji bio Andres Nocioni sa 18 koševa i 7 skokova.

Euroliga, Top 16, 8. kolo:

skupina E

Kutxa Laboral - Unicaja 71-81

Armani Milano - Panathinaikos 77-75

Anadolu Efes - Barcelona 84-89, produžetak

Redoslijed: 1. Barcelona 8-0, 2. Armani Milano 5-3, 3. Olympiacos 4-3 (-1), 4. Panathinaikos 4-4, 5. Unicaja 4-4, 6. Fenerbahçe 3-4 (-1), 7. Anadolu Efes 2-6, 8. Kutxa Laboral 1-7.

skupina F

Maccabi - Galatasaray 97-81

Redoslijed: 1. CSKA 6-1 (-1), 2. Real Madrid 6-1 (-1), 3. Maccabi 6-2, 4. Lokomotiv 3-4 (-1), 5. Bayern 3-4 (-1), 6. Galatasaray 3-5, 7. Partizan 1-6 (-1), 8. Žalgiris 1-6 (-1).

21. rujan 2024 16:00