CEDEVITA - CIBONA 79-77

Ante Delaš dalekometnom tricom srušio Vukove, Dario Šarić promašio produžetak!

Kod Cedevite Nolan Smith je ubacio 20, Goran Suton 11, a Delaš 9 koševa. Cibonu je predvodio Dario Šarić sa 28 poena, a Jerel Blassingame dodao je 15 koševa
Piše: Predrag ŽukinaObjavljeno: 13. travanj 2014. 00:44

U derbiju 4. kola košarkaške Lige za prvaka, Cedevita je na domaćem terenu u Domu sportova, pobijedila Cibonu sa 79-77 (36-37) tricom Ante Delaša u posljednjim sekundama utakmice.

Mogla je Cibona doći do produžetka, ali nije ga izborio Dario Šarić ne iskoristivši zadnjih pet sekundi za izjednačenje. Kod Cedevite je najučinkovitiji bio Nolan Smith sa 20 koševa, Goran Suton postigao je 11, a Delaš 9 koševa. Momčad Cibone predvodio je Dario Šarić sa 28 poena, a Jerel Blassingame dodao je 15 koševa.

Loš početak Cedevite

Očajni su šut u prvoj četvrtini utakmice imali košarkaši Cedevite, samo ih je mnogo bolji skok održao na životu te je 11-18 za Cibonu na kraju prve četvrtine bila još i premala razlika. Premda ishod utakmice i nije bio toliko važan, suparništvo Cibone i Cedevite očito je postalo toliko jako da su igrači obiju momčadi na parketu u Domu sportova doslovno “umirali” za svakom loptom. Kao da se igrala super važna utakmica doigravanja, a ne “obični” ligaški ogled. Već na startu drugog dijela situacija se okrenula, “vukovima” je stao šut, a domaćinu se otvorilo. Slaven Rimac morao je pozvati dva “time-outa” zaredom da spriječi totalni preokret kad su domaći došli na koš razlike, a zatim i poveli. Ipak, kapetan Cibone Marin Rozić sa zvukom sirene donio je Ciboni prednost 37-36 nakon prvog dijela utakmice.

Izdednačene snage

Uslijedio je izjednačeni nastavak, u kojem je deset minuta prije kraja Cedevita imala samo dva poena prednosti (61-59). U posljednju se četvrtinu opet ušlo praktično s egalom, koji je zadržan sve do samoga kraja i neizvjesne završnice dostojne ovih dvaju suparnika.

Inače, Cibona je ove sezone dvaput u ABA ligi pobijedila ljutitog suparnika. I ovaj su put bili vrlo blizu, iako u klubu vlada alarmantna financijska situacija. Igrači Slavena Rimca i ovaj su se put tukli kao da su najplaćenija momčad na svijetu.

Cedevita: Mazalin, Zubčić 6, Ramljak 3, Pešut, Babić 10, Delaš 9, Smith 20, Ray, Suton 11, Bilan 6, Nurkić 7, Baždarić 7.

Cibona: Kus 7, Planinić 12, Blassingame 15, Demo, Šarić 28, Rozić 9, Jagodić-Kuridža, Junaković, Mavra, Arapović, Siriščević 6, Gabrić.