Getty
NBA LIGA

19 koševa Bogdanovića

Piše: HinaObjavljeno: 09. prosinac 2015. 10:39

Nevjerojatnu 27. uzastopnu pobjedu (računajući kraj prošle sezone) upisali su sinoć košarkaši Golden State Warriorsa dok je Bojan Bogdanović u dresu Netsa odigrao jednu od najboljih utakmica sezone.

Hrvatski reprezentativac u dresu Brooklyn Netsa dao je veliki doprinos u domaćoj pobjedi svoje svoje momčadi protiv Houston Rocketsa 110:105 s 19 postignutih koševa. Bio je četvrti najbolji strijelac svoje momčadi iza Brooka Lopeza (24), Joea Johnsona (22) i Thaddeusa Younga (20), a iz igre je šutirao 8-16, od čega 3-7 za trice. Pridodao je tome i 5 skokova, 1 asistenciju i 2 ukradene lopte za 38 minuta na parketu. Bogdanović je susret započeo u udarnoj petorci tek drugi put ove sezone umjesto ozlijeđenog rookiea Rondaea Hollis-Jeffersona.

Kod Rocketsa, koji su do ove utakmice imali tri vezane pobjede, najefikasniji s 32 koša bio je Marcus Thornton, dok je podbacio James Harden s 10 koševa, kojima je pridodao 9 asistencija, ali i sedam izgubljenih lopti.

Golden State Warriorsi popravili su svoj savršeni omjer na 23-0 ove sezone slavivši u gostima kod Indiana Pacersa 131-123. Bila je to i 13. uzastopna gostujuća pobjeda za Warriorse (izjednačili su rekord Knicksa iz sezone 1968/70) koje je predvodio Klay Thompson s 39 koševa, što mu je najbolji učinak sezone. Trice je gađao 10-16, a 29 koševa je zabio u prvom poluvremenu. Stephen Curry susret je završio s 29 koševa, 10 asistencija i 7 skokova, dok je kod Pacersa prednjačio Paul George s 33 koša.

Orlando Marija Hezonje slavio je u gostima kod Denvera 85-74, a hrvatski košarkaš upisao je 2 koša i 3 skoka za deset i pol minuta igre. Orlando je do pobjede vodio Nikola Vučević s 18 koševa i 13 skokova.

Cleveland Cavaliersi su na krilima LeBrona Jamesa pobijedili Portland Trail Blazerse sa 105-100 i prekinuli niz od tri poraza. James je zabio 33 koša uz 10 skokova i Cleveland je nadoknadio razliku od 18 koševa iz prvog poluvremena.

Kevin Love je dodao 18 koševa. Najbolji strijelac Portlanda bio je Damian Lillard sa također 33 pogotka, a C.J. McCollum je ubacio 24 koša.

Oklahoma City Thunder je sa 125-88 bila bolja od Memphis Grizzliesa, a Kevin Durant je za pobjedu ubacio 32 koša i ugrabio deset skokova uz šest asistencija. Russell Westbrook je ubacio 13 koševa uz 16 asistencija i Thunder je stvorio prednost od 35 koševa u prve tri četvrtine. Serge Ibaka je zabio 17 koševa za Oklahoma City, D.J. Augustin 13, a Dion Waiters 12. Mario Chalmers je predvodio Memphis sa 19 koševa.

DeMarcus Cousins i Rudy Gay su zabili svaki po 23 koša i Sacramento Kings su pobijedili Utah Jazz sa 114-106. Alec Burks i Gordon Hayward su obojica zabili po 18 koševa za Utah.

2. Utah 9 10 .474 3

3. Minnesota 8 12 .400 4 1/2