NBA LIGA

I Utah se osladila protiv Miamija, Clippersi bez Paula razbili Memphis, slavlje OKC-a

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 15. siječanj 2013. 10:19

Košarkaši Miamija su i dalje u krizi, pa je u noći s ponedjeljka na utorak uslijedio novi poraz za aktualne prvake NBA lige. Utah je slavila na domaćem parketu 104-97...

U ovom mjesecu siječnju Miami je u negativnom omjeru (3-4), kao što i u zadnjih deset utakmica ima omjer 4-6. U neizvjesnom ogledu Utah je pobijedila ponajprije zahvaljujući odličnom dvojcu Jefferson-Hayward. Prvi je ubacio 23 poena, te je upisao 11 skokova, dok je potonji zabio 22 poena, uz četiri asistencije.

Na drugoj je strani LeBron James postigao 32 poena, a zanimljivo da je kroz cijelu posljednju četvrtinu Dwyane Wade ostao na klupi, te nije ulazio u igru, makar nikakve ozljede, niti sličnog razloga za to nije bilo.

- Ne znam zašto, uvijek sam bio spreman za igru - rekao je Wade.

Inače, LeBronu nedostaje još samo 19 poena kako bi postao najmlađi košarkaš u povijesti NBA lige sa 20.000 poena u ligi i više.

Ludu su utakmicu odigrali Kevin Durant i Russell Westbrook kod Phoenixa, a Oklahoma City je slavio 102-90. Kako je drugačije i mogla završiti utakmica u kojoj je Kevin Durant postigao 41 poen. "Poludio" je Durant u drugom dijelu ogleda u kojem je postigao 27 poena, od čega čak 19 u zadnjoj četvrtini. I Westbrook je bio na visini zadatka - ogled je završio sa 36 poena, uz osam skokova i pet asista.

Chicago s vremena na vrijeme odigra strašnu utakmicu i strašnu obranu, a upravo je to osjetila Atalanta. Chicago je kao domaćin pobijedio 97-58, a Atlanta je u prvom poluvremenu postigla 20 poena (!). U prvoj četvrtini 15, u drugoj samo pet (!), a ta brojka od 20 poena je najmanji broj poena Atlante u povijesti, u prve 24 minute.

Rajon Rondo je ostvario triple-double (17 poena, 10 skokova i 12 asistencija) za laganu Bostonovu pobjedu 100-89 protiv Charlotte, dok je sve prštalo od koševa u ogledu u kojem je Sacramento pobijedio Cleveland 124-118.

NBA liga, ponedjeljak:

Washington - Orlando 120-91 (Okafor 19p, 11s, A.J. Price18p, 6a / Nelson 19p, 12a)

Boston - Charlotte 100-89 (Rondo 17p, 10s, 12a, Pierce 19p, 4s, 6a / Warrick 16p, 4s, 3a)

Chicago - Atlanta 97-58 (Boozer 20p, 13s, Deng 18p / Horford 6p, 11s)

Memphis - LA Clippers 73-99 (Randolph 15p, 12s / Barnes 16p, 8s, Griffin 10p, 6s, 5a)

Dallas - Minnesota 113-98 (O.J. Mayo 20p, 7s, 9a, Collison 23p, 9a / Peković 20p, 12s)

Utah - Miami 104-97 (Jefferson 23p, 11s, Hayward 22p, 4a / James 32p, 4s, 6a)

Phoenix - Oklahoma City 90-102 (Gortat 19p, 15s / Westbrook 36p, 8s, 5a, Durant 41p, 5s)

Sacramento - Cleveland 124-118 (Cousins 26p, 14s, 6a, Evans 18p, 4s / Walters 33p, 5a)

25. rujan 2024 19:27