DAMIR KRAJAC Cropix
FAVBET PREMIJER LIGA

Zabok predvođen američkim playmakerom preokretom slavio protiv Cedevite Junior i uzvratio joj za poraz od prije šest dana

Imala je Cedevita Junior i 33:19 u drugoj četvrtini, ali od velikog odmora gotovo sve je bilo na strani momčadi Ivana Tomasa
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 08. ožujak 2024. 22:18

Zabok - Cedevita Junior 90:82 (10:22, 24:20, 28:15, 28:25)

ZABOK Gradska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Jovović, Hartman i Grubišić.

ZABOK: Sikirić 13, Neal 27p, 4a, 4il, Cinac 10p, 5s, 4a, Črnjević 6p, 6s, Cvitanović 6p, 4s, 3a, Tomic, Šustić, Savić 13p, 6s, Rebić 9p, 4a, Borovčak, Buljević 6p, 3s.

CEDEVITA JUNIOR: Ogrizović 5, Rašić 9p, 3s, 3il, Karačić 12p, 6s, 4a, Allen 23p, 3s, Serdarušić 8p, 6s, 3il, Bogdanović, Jelić 5, Mrpić, Bilić 8, Luke 8p, 6a, 3il, Maričević 6p, 4s, 3a, Batinić.

Raspored se namjestio tako da su Zabok i Cedevita Junior odigrali posljednju utakmicu drugog kruga proteklog vikenda i odmah uvodnu utakmicu trećeg kruga u petak navečer. Bile su to posve različite utakmice. Cedevita Junior je u Zagrebu slavila sa 102:68, ali se Zabok u šest dana posve pripremio za momčad s Velesajma te sada uzvratio u svojoj dvorani s 90:82.

Doduše, imala je Cedevita Junior i 33:19 u drugoj četvrtini, ali od velikog odmora gotovo sve je bilo na strani momčadi Ivana Tomasa, koju je vodio do pobjede američki playmaker Nick Neal. Da bi stvar bila nepovoljnija po gosta, u završnici treće četvrtine ozlijedio je list Ivan Karačić. MVP mjeseca veljače te se više nije vraćao u igru.

Poredak: Zadar 20-2, Split 19-3, Cibona 18-4, Cedevita Junior 15-8, Dinamo 13-9, Zabok 11-12, Šibenka 10-12, Dubrovnik 10-12, Dubrava 6-16, Alkar 6-14, DepoLink Škrljevo 4-18, Bosco 1-21.

23. travanj 2024 11:17