Cibona je sa 100:52 pobijedila Šibenku

NIKSA STIPANICEV/CROPIX Cropix
HT PREMIJER LIGA

Cibona razbila Šibenku, Vukovi postigli skoro dvostruko više poena od protivnika u jednosmjernoj utakmici

Cibona je upisala novu pobjedu, s uvjerljivih 100:52 pobijedila je Šibenku u HT Premijer ligi
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 17. studeni 2021. 20:41

CIBONA - ŠIBENKA 100:52 (27:19, 18:9, 31:9, 24:15)

CIBONA: Radovčić 15p, 5a, Vranković 16p, 8s, Mustapić 3p, 7s, 3a, Prkačin 2p, 4ol, Gegić 9, Majcunić 10, Gnjidić 8p, 7a, Branković 14p, 6s, Drežnjak 12p, 3a, Reuvers 2p, 6s, Nakić 9p, 3s.

ŠIBENKA: Kujundžić 7, Arslanagić 12p, 4s, 4a, 7il, Rebić 4p, 4il, Živković, Gulin, Bašić 2, Grgurica, Solomun 13p, 7s, Antić 4, Jambrović 6s, Pleadin 3p, 3a, Paić 7p, 4s, 3il.

_________________________________________________

Vukovi su uništili Šibenku, na koncu je Bruno Solomun zabio 52. poen za gosta, kako ne bi završilo okruglih 100:50, a rezultat ove utakmice će reći dovoljno. Cibona je podijelila čak 28 asista, za Antonija Vrankovića i Danka Brankovića nije bilo obrane u reketu, Cibona je i pretčala Šibenčane, pa je tu procurio i šut, a Vukovi su na koncu za tri poena šutirali 15:26.

S obzirom da u subotu Cibonu čeka posljednji ispit uoči reprezentativne stanke, domaći ogled s FMP-om, ovo je bio sasvim dobar trening za momčad Vlade Jovanovića. Dodajmo i kako se Krešimir Radovčić vratio u rotaciju, upisao je 15 poena i pet asista za 19 minuta, a zanimljivo je i kako je najbolji strijelac i skakač utakmice bio Antonio Vranković koji je 16 poena ubacio i osam skokova uhvatio za 16 minuta igre, a bila je to najmanja minutaža od svih cibosa...

Zabok preokretom do pobjede

ZABOK - FURNIR 84 - 75 (18:23, 21:18, 18:15, 27:19)

ZABOK: Martinko, Levanić-Kutni, Buljević 6, Brocić 12p, 8a, Vručinić 11p, 3s, Črnjević 9p, 8s, Budimir 7p, 4a, Popić 4p, 3s, Ćutuk 13p, 4s, Gunjina 19p, 7s, 4a, 5il, Antonić, Garrett 3.

FURNIR: Prelec, Vidović 14p, 5s, 6a, Krajina 11p, 5s, 3il, Nazor 9p, 4s, Kumanović, Gnjidić, Križan, Mandalinić 22p, 4s, 4a, Bjelanović 2p, 3a, Rađa 6p, 4il, Karahodžić 11p, 4s, 3a.

________________________________________________

Imao je Furnir 53:43 u 26. minuti, no u sljedeće četiri minute Zabok je napravio niz od 14:3 i u posljednju četvrtinu ušao s vodstvom od 57:56. Do kraja je stvari u svojim rukama za Zabok držao Jure Gunjina, a stao je Lovro Mandalinić i Furnir nije imao više šanse, pa je domaćin pobjedom 84:75 slavio u ovoj borbi u donjem dijelu ljestvice.

Furniru će nedostajati u nastavku sezone, vidjelo se to već u Zagorju, kapetan Igor Marić, koji je početkom tjedna napustio Dubravu i otišao na Island, gdje potpisao ugovor do konca sezone ta Reykjavik.

06. listopad 2024 01:51