Ivan Peric / CROPIX
OSVOJEN I GRADSKI VRT

CIBONA JE MORALA ZAIGRATI U BRZINI VIŠE KAKO BI SVLADALA TVRDE OSJEČANE: Dva igrača hrvatskog prvaka imala su odgovor na svaku prijetnju

Piše: Nino BenčinaObjavljeno: 14. prosinac 2019. 21:45

VRIJEDNOSNICE OS 87

CIBONA 99

(17:28, 21:19, 30:25, 19:27)

OSIJEK - Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 500. Suci: Vovk, Perlić i Katić.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Bašić 18 (6-7), Jordano 11 (1-3), Filipović, Kujundžić 13 (4-6), Dmitrović, Ćorić 14 (1-2), Šarenac 3, Buljević 9 (1-3), Jelavić, Darling 17 (0-2), Vuković, Lakić 2. TRENER: Domagoj Kujundžić.

CIBONA: Bilinovac 18 (0-2), Rebec, Katić 11 (2-4), Bundović 20 (3-6), Vucić 2, Kovač, Novačić 22 (4-4), Prkačin 6, Rozić 4 (4-4), Ljubičić, Gibson 9 (1-1), Ramljak 7 (1-1). TRENER: Ivan Velić

Kao i na otvaranju sezone, košarkaši s Drave dobro su se i na svom parketu nosili s aktualnim prvakom i liderom prvenstva. Cibona je osvojila Gradski vrt, zasluženo, a morala je zaigrati i u višoj brzini da to i ostvari.

Gosti su imali odlično otvaranje, za dvije minute već je bilo 0:12. Trebalo je domaćinu da dosegne radnu temperaturu, a to se dogodilo ulaskom Darlinga, koji je do kraja prve četvrtine zabio deset poena, pokrenuo suigrače, većinu, ne i sve. U prvom dijelu mučio se najviše prvi strijelac Andrija Ćorić, koji je prvi koš zabio tek u 20. minuti. S tim poenom Osječani su se približili na 38:42, ali u nešto više od pola minute, Zagrepčani zabijaju pet poena i na odmoru je 38:47.

No, bilo je jasno da ćemo u nastavku gledati izjednačenu borbu na parketu, shvatio je to i domaćin, koji je tricom Ćorića u 26. minuti i prvi puta poveo (54:53). Cibona je ipak sve držala pod svojom kontrolom, nije se smjela opustiti ni jednog trenutka, ali Bilinovac, Novačić i Bundović imali su odgovor za svaku prijetnju domaćina, koji se držao do 38. minute (80:83). Cibosi su kao i otvaranje, završnicu odradili efikasno i autoritativno.

06. listopad 2024 18:27