ZELJKO PUHOVSKI/CROPIX Cropix
BEZ IKAKVIH PROBLEMA

Cibona bez trenera i kapetana rutinski prošla kroz Osijek, hrvatski reprezentativac nije mogao promašiti

24 minute - 24 poena, to je statistički učinak najboljeg igrača zagrebačke momčadi.
Piše: Nino BenčinaObjavljeno: 17. veljača 2021. 19:23

VRIJEDNOSNICE OSIJEK - CIBONA 91:105 (20:31, 21:22, 25:28, 25:24)

OSIJEK - Mala dvorana Gradski vrt. Bez gledatelja. Suci: Hadžić, Terlević i Perlić.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Kurepa, Lisica 23, Jelavić, Filipović 5, Kujundžić 19 (2-3), Tokić, Špehar, Porobić 6, Pavić, Topolović 11 (1-2), Lakić 9 (2-2), Paić 18 (4-6). TRENER: Stipe Šarlija

CIBONA: Reynolds 8 (1-1), Bilinovac 11, Radovćić 9, Planinić 24 (6-6), Marić 3, Novačić 7 (0-1), Gnjidić, Branković 12, Markota 10 (2-2), Nakić 21 (4-4). TRENER: Bariša Krasić

Zaostali dvoboj iz 17. premijerligaške runde završen je prema prognozama. Cibona, iako nekompletna (Drežnjak, Prkačin, trener Jovanović) nije imala problematično poslijepodne u osječkom Gradskom vrtu. Brokeri su pak parirali u skladu s trenutnim mogućnostima, ali osmi uzastopni poraz u borbi za bodove nisu izbjegli.

Od početka je bilo vidljivo da ćemo gledati dobro napadačko izdanje oba sastava, a kada je trebalo gosti su malo pojačali defanzivni dio, kako utakmica ne bi slučajno otišla u neizvesnije vode. Cibona je u drugoj dionici imala +15 (23:38), ali duh domaćina još nije bio slomljen.

Osječani su prepolovili razliku do 19. minute, ali na odmoru su ipak imali dvoznamenkasti zaostatak (41:53). Sličan scenarij i u drugih 20 minuta, cibosi su sve držali pod kontrolom, a posljednju kakvu-takvu prijetnju dobili su u 28. minuti (66:74). Nakon toga su malo pojačali gas...

Statistički sjajnu utamicu odradio je Darko Planinić, koji je za manje od 24 minute polučio 24 poena, a nije znao za promašaj (šut 9-9, bacanja 6-6).

06. listopad 2024 00:58