ZVONKO PAVIC Cropix
PRVENSTVO HRVATSKE

Zadrani ‘napunili‘ Alkar nestvarnom razlikom, Cibona izbjegla poraz u Gospinom polju

Zadar nije imao nimalo problema s "nezgodnom i tvrdom" momčadi Alkara, kako je stajalo u najavi utakmice
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 28. rujan 2024. 22:16

ZADAR - ALKAR 94:47 (25:12, 27:7, 29:19, 13:19)

ZADAR - Dvorana Krešimir Ćosić. Gledatelja 800. Suci: Roglić, Vukušić i Mirčeta.

ZADAR: Mihailović 14p, 6s, 3a, 3ul, Wahl 12p, 8s, 3a, 4ul, Klarica 14p, 3s, Gegić 13, Proleta 18, Žganec 3p, 3a, 3il, Mazalin 7p, 6s, Dundović, Ramljak, Gilbert 8p, 5s, 3a, 3il, Torbarina 5.

ALKAR: Domazet, Shaw 2, Pavela, Kučan, Matulina 3, Svoboda 13p, 3s, 3il, Krešić 3il, Jusup, Gurley 14p, 10s, 3il, Tomašević 3p, 3s, Jukić 4, Porobić 8p, 3il.

Zadar nije imao nimalo problema s "nezgodnom i tvrdom" momčadi Alkara, kako je stajalo u najavi utakmice. Jer, razlika je u svemu bila više nego očita, dovoljno za slobodno oslanjanje na igrače koji inače griju klupu. Stoga nema potrebe trošiti riječi na sve viđeno na parketu, dovoljno je pogledati posljednje brojke na semaforu.

I ne zaboravimo, pod svodom Krešinog doma prije početka ogleda svoje mjesto našao je i barjak prvaka Hrvatske za 2024. godinu.

DUBROVNIK CIBONA 79:84 (25:18, 19:23, 15:21, 20:22)

DUBROVNIK - SD Gospino polje. Gledatelja 300. Suci: Hadžić, Mjeda i Miletić,

DUBROVNIK: Gulin 14, Klarić, Blatančić 24p, 5s, 3a, 3ul, 6il, Bačić, Dubelj 18p, 5s, 10a, Kalajžić 2p, 5s, Vodopija, Tomašević, Worku 14p, 5s, Cvitković 7p, 5s, Gizdavčić.

CIBONA: Vuković 8, Ročak 6p, 4s, 3ul, Radovčić 22p, 4a, Perasović 4p, 3s, Skorić 2p, 6s, Bundović 9p, 3s, Smajlagić, Barber 4p, 4a, Majcunić 3, Jok 18p, 4s, 4il, Pavković, Katanović 8.

Nakon bolnog otvaranja ABA lige u kojem je Cibonu "preslušao" Zadar, Zagrepčani su imali "vatreno krštenje" u Favbet Premijer ligi, gdje su iščupali pobjedu protiv Dubrovnika u Gospinu polju.

Početno vodstvo Vukova od 5:2 vrlo brzo su na staru raspoloženi domaćini poništili, Dubelj i Blatančić odveli su Dubrovnik na 8:5, priključio se i Gulin, dok je na drugoj strani "udarce uzvraćao" tek Peter Jok. Međutim, Dubelj tricom i Gulin polaganjem postavljaju 20:12 u sedmoj minuti, što je bio znak Bariši Krasiću da nešto mora mijenjati pa je tako promijenio trojicu igrača. Pretpostavljamo, uz "blagoslov" Chrisa Thomasa, trenera Vukova koji domaće utakmice ne može voditi jer mu HKS po Pravilniku ne može izdati licencu...

Kako bilo, problemi Cibone poznati su već dugo, ali time se nisu zamarali igrači Ivana Perinčića, dok su održavali stečenu prednost rano u drugoj četvrtini kad je Worku pogodio tricu za 28:20. Kao puno puta posljednjih godina, to je "razbudilo" kapetana gostiju Krešu Radovčića koji sa sedam vezanih poena vraća Cibonu u utakmicu, da bi Jok pogodio i za vodstvo 29:28. To pak nije izbacilo iz ritma Dubrovčane, pogotovo Dubelja, dok je još jednu tricu u završnici poluvremena dodao Worku pa se na veliki odmor otišlo s tri poena razlike.

"Reprizu" druge četvrtine dobili smo u trećoj jer Cibona je i dalje stizala zaostatak od dva do pet poena, u 38. minuti je pak Borna Katanović pogodio tricu za vodstvo 57:56, dok su nešto kasnije svoje izmjenili Dubelj i Radovčić za prednost gostiju na ulazu u posljednjih deset minuta.

Ubačaj Joka i nova trica Katanovića odvode Vukove na plus osam i izgledalo je kao da bi se utakmica mogla početi zatvarati, pogotovo kad je Perasović pogodio za 71:61. Ali tako nije razmišljao Worku koji tricom vraća nadu u Gospino polje, za seriju 9:0 nadovezao se raspoloženi Blatančić, dok je to tricom (70:74) prekinuo Filip Bundović. Radovčić odvodi cibose i na plus pet, da bi Cvitković dvicom i Worku tricom postavili 77:77, dvije i pol minute prije kraja.

Bundovićev faul u napadu i Dubeljov ubačaj donose potpuni preokret, Radovčić izjednačuje s linije slobodnih bacanja, da bi Ročak ukrao loptu, onda nakon uhvaćenog vlastitog promašaja zaradio penale od kojih koristi jedan pa opet krade loptu za napad u kojem Radovčić pogađa još dva bacanja. Dubrovniku je na 79:82 ostalo još 20 sekundi u kojima je Worku promašio dva šuta za tri poena koja bi donijela produžetak.

CEDEVITA JUNIOR VRIJEDNOSNICE OSIJEK 95:70 (22:19, 27:14, 24:19, 22:18)

ZAGREB - KC Dražen Petrović. Gledatelja 150. Suci: Stanković, Tomić i Grubišić.

CEDEVITA JUNIOR: Eaddy 16, Rašić 7p, 6s, 3a, Karačić 7p, 4s, 3a, Jelić 7, Šare 3il, Krajnović 19p, 34s, Sobin 14p, 7s, Brzoja 10p, 3a, Mršić, Subašić 3, Buljan 12p, 8s, 3a, 3ul, Anzulović.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Tchoukuiegno 14p, 3s, 4a, 5il, Martinović, Flanjak, Rebić 12p, 5s, 6a, R. Kujundžić 20p, 4s, 3a, 5il, Grantsaan 2, S. Kujundžić, Vladović 5, Budimir 2, Šiško 2p, 4s, 3a, Bjelanović 10p, 5s, Primorac.

Kao što su otvoreno ambiciozno ušli u novu sezonu, novi trener na Velesajmu Dino Repeša i njegovi igrači na isti su način krenuli na parketu. Cedevita Junior je u 1. kolu Favbet Premijer lige došla do uvjerljive pobjede protiv povratnika u elitno društvo, Vrijednosnica Osijek koje ovako rano izgledaju kao jedan od ozbiljnih kandidata za povratak u niži rang...

Međutim, sezona je tek krenulo pa ne treba davati nekakve ocjene, pogotovo ne konačne. Ono što se pak dalo iščitati iz subotnje utakmice pod Tornjem, zapravo se iz perspektive Cedevite Junior znalo i prije početka. To je da su ljetošnja pojačanja puno pogodak za Repešinu momčad. Njih pet je protiv Osječana bilo dvoznamenkasto, Jerome Eaddy i Luka Krajnović predstavili su se kao vrlo ubojit bekovski tandem, Josip Sobin donio je sigurnost pod koševima, Mislav Brzoja na vanjskim pozicijama, dok je posljednji pridošli igrač, Tomislav Buljan demonstrirao raznovrsnost kakvu ova momčad treba.

Da ne bude sve na pridošlicama, pobrinuo se pak Ivan Karačić, čija je minijatura od sedam vezanih poena sredinom druge četvrtine donijela Cedeviti Junior prvu ozbiljniju prednost, onda je Eaddy pogodio tricu za 37:21 i domaći se više nisu okrenuli prema natrag. Repešina rotacija od devet igrača u kojoj je 19-godišnji Šare bio starter, u završnici se mogla proširiti sve do Mršića, Subašića i Anzulovića.

Cedevita Junior je ovu utakmicu zaključila s 55 posto šuta iz igre, 23 asistencije, uz tek šest izgubljenih lopti te deset pogođenih trica, pri čemu je prednjačio američki bek Eaddy s četiri od šest... (tod)

28. rujan 2024 22:16