NBA LIGA

Harden sam pobijedio Pacerse, 7 poena Rudeža i 6 Bogdanovića u porazima

U zadnje 4 utakmice Bojan je postizao 17.8 poena u prosjeku dok je protiv Celticsa ubacio tek 6 poena uz vrlo loš šut - pogodio je tek tri od 14 lopti koje je uputio prema košu
Piše: Ivan ZrinjskiObjavljeno: 24. ožujak 2015. 09:48

Šest utakmica igralo se u NBA ligi u noći s ponedjeljka na utorak, a od najzanimljivih rezultata izdvajamo pobjedu Houstona nad Indianom, poraz Brooklyna od Bostona te pobjede Memphisa i Chicaga koji su osigurali ulazak u play-off.

James Harden praktički je sam pobijedio Indianu u njihovom Bankers Life Fieldhouseu (završilo je 110-100 za Houston). Bek šuter Rocktesa probudio se nakon loše večeri protiv Sunsa te je bespomoćnoj obrani Pacersa 'uvalio' 44 poena, od čega čak 19 u posljednjoj četvrtini u kojoj su Rocketsi osigurali pobjedu. Po već ustaljenom običaju, dobar dio tih poena došao je s crte slobodnih bacanja (šut 21/22), budući da kod čuvanja Hardena često ne postoji drugi način da ga se zaustavi nego faulom - stoga je i solidan (ali ništa više) šut iz igre (10/21) dovoljan da nadopuni statistiku preko 40 poena.

Njegov trener, legendarn i Kevin McHale bio je očekivano zadovoljan: "On je vraški dobar igrač - ne bismo imali ovakav omjer u ligi da Harden ne igra na MVP razini." Kod Indiana je C.J. Watson ubacio 23 poena s klupe, George Hill je dodao 20, dok je naš Rudež postigao 7 poena (šut iz igre 3/6, od čega trica 1/3) uz 1 asistenciju te dvije izgubljene lopte za malo više od 21 minute u igri.

Triple-double Evana Turnera doveo je Boston do važne pobjede protiv Brooklyna (110-91) u borbi za play-off. Turneru, koji je utakmicu završio sa 19 poena, 12 asista i 10 skokova, pridružili su se Smart s 20 poena te Zeller i Olynyk s 18. S druge strane, kod Netsa je ponovno odličan bio Brook Lopez sa 31 poenom i 7 skokova, ali im je zato nedostajao učinak Bojana Bogdanovića. U zadnje 4 utakmice Bojan je postizao 17.8 poena u prosjeku dok je protiv Celticsa ubacio tek 6 poena uz vrlo loš šut - pogodio je tri od 14 lopti koje je uputio prema košu. Za 26 minuta provedenih na terenu Bogdanović je pridodao još i 6 skokova te jednu asistenciju.

Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u ponedjeljak:

4. Denver 27 44 .380 18 1/2

5. Minnesota 16 54 .229 29