EUROLIGA

Efes bolji od Partizana

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 23. studeni 2011. 22:50

Košarkaši Anadolu Efesa došli su do treće pobjede u ovosezonskoj Euroligi. U svojoj su Sinan Erdem Areni u 6. kolu skupine C svladali Partizan sa 67-58...

Turci su na poluvrijeme otišli s minimalnom prednosti (30-28), a otpor Beograđana su konačno slomili u trećoj četvrtini koju su riješili u svoju korist s 19-8. Saša Vujačić (21 poen) i Duško Savanović (16 poena) bili su najefikasniji u domaćim redovima, a dvoznamenkasti broj koševa za Efes je ubacio još samo hrvatski reprezentativac Stanko Barać.

Naš je centar na parketu proveo nepunih 18 minuta, a pritom je skupio deset poena (4-6 dvica, 2-3 slobodna bacanja) i jedan skok. Kod Partizana je prvo ime s 15 poena i pet skokova bio Milan Mačvan.

Hrvatski košarkaš Marko Banić odigrao je vrlo dobru utakmicu u 6. kolu Eurolige, ali njegovom Bilbau to nije pomoglo da dođe do pobjede u Pireju. Olympiacos je bio bolji s 88-81...

U neizvjesnom ogledu Baski su ušli u posljednju četvrtinu s poenom prednosti (61-60), ali u samoj su završnici domaći ipak pokazali više i uhvatili treću pobjedu u skupini A. Briljirao je Vasilis Spanoulis s 29 poena i šest asistencija, a dobro ga je pratio i Kyle Hines s 18 koševa i sedam skokova.

Alex Mumbru je sa 17 poena, te po četiri skoka i asistencije bio prvo ime kod gostiju, a odmah do njega je bio i kapetan Banić. Zadranin je za 30 minuta ubacio 15 koševa (7-11 za dvicu, 1-1 slobodna bacanja), te dodao tome dva skoka i asistenciju.

Košarkaši CSKA- a i dalje ne znaju za poraz u Euroligi. U srijedu su pred svojim navijačima u sklopu skupine B u kojoj je i Zagreb, bez ozlijeđenog Andreja Kiriljenka, pobijedili Žalgiris s 95-82. Litavci su imali prednost nakon prvih deset minuta (25-24), ali u nastavku je CSKA preuzeo vodstvo i povećavao ga do kraja dvoboja.

Nenad Krstić je s 21 košem i sedam skokova predvodio Moskovljane, a odličan je bio i Aleksej Šved sa 16 poena, te po pet skokova i asistencija. Sonny Weems je za Žalgiris ubacio 22 koša, a drugi strijelac momčadi je bio naš Marko Popović koji je za 25 minuta ubilježio 12 poena (3-2 za dvicu, 1-4 za tricu, 3-3 slobodna bacanja) i dva skoka.

Euroliga, 6. kolo:

skupina A

Olympiacos - Bilbao Basket 88-81

Redoslijed: Redoslijed: 1. Olympiacos 3-3, 2. Caja Laboral 3-2 (-1), 3. Cantu 3-2 (-1), 4. Fenerbahҫe 3-2 (-1), 5. Bilbao 2-4, 6. Nancy 2-3 (-1)

skupina B

CSKA - Žalgiris 95-82

Redoslijed: 1. CSKA Moskva 6-0, 2. Panathinaikos 3-2 (-1), 3. Unicaja 3-2 (-1), 4. Brose Baskets 2-3 (-1), 5. Žalgiris 1-5, 6. Zagreb 1-4

skupina C

Anadolu Efes - Partizan 67-58

Redoslijed: 1. Maccabi 4-1 (-1), 2. Anadolu Efes 3-3, 3. Partizan 3-3, 4. Real Madrid 3-2 (-1), 5. AJ Milano 2-3 (-1), 6. Charleroi 1-4 (-1)