EUROLIGA, KVALIFIKACIJE

Cibona po prvi puta nakon 20 godina ostala bez Eurolige, Lietuvos Rytas slavio 88-71

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 01. listopad 2011. 20:48

Košarkaši Cibone ove sezone neće igrati u Euroligi. Mogućnost za plasman u elitno natjecanje zadržao je Lietuvos Rytas, domaćin kvalifikacijskog turnira u Vilniusu, koji je svladao Cibonu u polufinalu sa 88-71 (41-41).

Litavska momčad puno boljom igrom u drugom poluvremenu opravdala je status favorita u ovoj utakmici, te će u nedjelju igrati protiv pobjednika ogleda između Galatasaraya našeg Lukše Andrića i Asvela za plasman u Euroligu.

Cibona će, kao i svih 14 momčadi koje neće osvojiti naslov pobjednika dva kvalifikacijska turnira (drugi se igra u Charleroiju) ove sezone nastupati u Eurokupu.

Nakon što je domaćin dobio prvu četvrtinu s 24-17, momčad trenera Joke Vrankovića je najbolje odigrala drugu dionicu u kojoj je stigla i do vodstva. Na odmor se otišlo s rezultatom 41-41.

No, u nastavku je posebno do izražaja došla velika prevlast domaće momčadi u skoku. Na kraju su Litavci prikupili 44 skoka, a Cibona samo 19.

Malo po malo je Lietuvos Rytas povećavao svoju prednost, te bez problema priveo dvoboj kraju.

Cibonu su predvodili Demonte Harper s 14 i Goran Suton s 13 koševa. Obojica su prikupili i po četiri skoka. Damjan Rudež je dodao 11 poena. U domaćem sastavu je najbolji bio Tyrese Rice s 19 koševa i 7 asistencija.