Damir Krajač / Cropix
NLB LIGA

Cedevita u zadnjoj četvrtini pobijedila Zvezdu, Zadar kod Partizana izgubio 35 razlike

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 09. ožujak 2011. 21:27

Košarkaši Cedevite u svojim su Sutinskim vrelima svladali Crvenu zvezdu, posljednjeplasiranu momčad ljestvice regionalne NLB lige. U ogledu 24. kola bilo je 98-95 za domaćina.

Pobjedu sastav Ace Petrovića može zahvaliti dobroj posljednjoj četvrtini utakmice u koju su ušli s minusom od devet poena (76-67), a potom ju iskoristili za 31-19 i ukupno dvanaestu pobjedu sezone. Zvezdi je poraz bio sedamnaesti, a "potpisali" su joj ga Marino Baždarić s učinkom od 27 poena i osam skokova, odnosno povratnik Andrija Žižić s 25 ubačenih koševa. Boris Bakić ubacio je 21 za beogradski sastav.

U drugoj završenoj utakmici dana Široki je s 103-94 bio bolji od Radničkog. Pobjednike je predvodio Fran Pilepić s 25 poena, a dobri su bili i Siniša Štemberger s osam koševa, šest skokova i deset asistencija, odnosno Vedran Morović s 19 poena. Pobjeda je Širokom osigurala NLB ligu i sljedeće sezone. U kasnijem terminu susreću se još Partizan-Zadar i Hemofarm-Igokea.

Malo toga pokazali su košarkaši Zadra na gostovanju kod Partizana, aktualnih prvaka NLB lige, u 24. kolu regionalnog natjecanja. Domaćin je u Beogradu slavio 85-50.

Partizan nije imao problema pri upisivanju pobjede u srijedu, pa je u momčadi minutaža pravilno raspoređena, a nositelji igre odmoreni. Najbolji je u redovima pobjednika bio Jan Vesely s 15 poena, četiri asistencije i tri osvojene lopte u tek nešto više od 19 minuta provedenih u igri.

U sastavu Zadra, čiji košarkaši nisu ostvarili niti jedan napadački skok, a ukupno su ih sakupili 13, spomena vrijedan bio je tek Marko Car. Ubacio je Zadrov branič 19 poena i dodao im pet asistencija. Sakupio je valorizacijski indeks 21, ostatak njegovih suigrača dodao je 4.

U posljednjoj utakmici kola Hemofarm je svladao Igokeu 82-62.

NLB liga, 24. kolo, srijeda:

Cedevita - Crvena zvezda 98-95

Široki - Radnički 103-94

Partizan - Zadar 85-50

Hemofarm - Igokea 82-62

Redoslijed: 1. Krka 17-7, 2. Partizan 16-8, 3. Union Olimpija 16-8, 4. Zagreb 14-10, 5. Budućnost 13-11, 6. Cedevita 12-12..., 11. Cibona 10-14..., 13. Zadar 7-17, 14. Crvena zvezda 7-17.

29. rujan 2024 09:29