CEDEVITA - MEGA L. 103-107

Cedevita sve dalje od druge pozicije nakon neočekivanog poraza od Mega Leksa

Cedevita je protiv Mega Leksa dobro odigrala samo otvaranje utakmice, te je početkom druge četvtine imala 11 pogodaka prednosti (26-15)
Piše: HinaObjavljeno: 27. veljača 2015. 22:17

Košarkaši Cedevite u susretu su 23. kola regionalne ABA lige neočekivano izgubili na domaćem terenu od Mega Leksa sa 103-107 (21-15, 19-23, 16-30, 32-20; 15-19) nakon produžetka.

Cedevita je protiv Mega Leksa dobro odigrala samo otvaranje utakmice, te je početkom druge četvtine imala 11 pogodaka prednosti (26-15). No, već do odmora gosti su smanjili na 40-38 da bi serijom 12-2 početkom drugog poluvremena preuzeli kontrolu rezultata (42-50).

Mega Leks je nakon tri četvrtine susreta imao 12 pogodaka razlike (56-68) kada su se igrači Cedevite napadački "probudili" i serijom trica uspjeli u završnici stići do izjednačenja. Tricu za produžetak u samoj završnici pogodio je Nemanja Gordić.

Ipak, nakon što je povela sa 95-94 Cedevitu je u produžetku stao šut za tricu i gosti su se odvojili na nedostižnih 95-101. Fran Pilepić uspio je s pet uzastopnih poena (trica i dva slobodna bacanja) smanjiti na 100-101, ali gosti su u posljednjim sekundama bili precizni s linije slobodnih bacanja i stigli do velike pobjede.

Cedevita, koja se s Budućnosti i Partizanom bori za drugo mjesto uoči doigravanja, nakon 23 kola ima omjer pobjeda i poraza 15-8, Budućnost je na 16-6, a Partizan na 15-7, dok je Mega Leks na omjeru 10-13.

Preostala dva hrvatska predstavnika u ABA ligi susrete 23. kola igrat će kasnije, Zadar u subotu gostuje kod Krke, a Cibona u ponedjeljak kod Metalca.