Šime Šokota/CROPIX
NLB LIGA

Cedevita se vratila na pobjedničke staze, u Podsusedu pao Partizan!

Košarkaši Cedevite pobijedili su u nedjeljnom srazu 17. kola NLB lige Partizan u Sutinskim vrelima 88-84 došavši do devete prvenstvene pobjede
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 16. siječanj 2011. 20:28

Košarkaši Cedevite pobijedili su u nedjeljnom srazu 17. kola NLB lige Partizan u Sutinskim vrelima 88-84 došavši do devete prvenstvene pobjede. Iako su na početku treće minute posljednje četvrtine, nakon uspješno realiziranog skok-šuta Damjana Rudeža, vodili s golemih +18 (74-56), domaći su košarkaši potom dozvolili gostima da serijom 13-0 (74-69) malo više od četiri minute prije kraja dođu na samo pet koševa zaostatka. Ipak uspješno su slobodna bacanja do kraja izvodili Draper, Petrović, Troha, Wright i Plaisted realiziravši oba šuta, dok su Edwards i Rudež dodali još dva poena iz četiriju pokušaja. Osim slobodnih bacanja (12-14) jedini su koš iz igre u posljednjih gotovo osam minuta igre igrači Ace Petrovića (suci ga isključili) zabili preko Braceyja Wrighta za 83-75 vodstvo.

Najbolji je u pobjedničkoj momčadi opet bio izvrsni playmaker Dontaye Draper s 23 koša (9-14 šut iz igre), šest asistencija i šest osvojenih lopti uz fantastičan vrijednosni indeks od 37 bodova. Najbolje ga je pratio Trent Plaisted, bivši centar Zadra, s 13 koševa i devet skokova. Bracey Wright dodao je također 13, a Damjan Rudež 14 koševa.

U gostujućim redovima najbolji je bio Nathan Jawai s 18 koševa.

Bio je to prvi Partizanov NLB-poraz nakon niza od pet pobjeda. Posljednji su put izgubili u Zadru 12. prosinca prošle godine. U Sutinskim su vrelima izgubili i pri drugom gostovanju, a sedmi put ove sezone.

Cedevita je pak upisala prvu pobjedu u 2011. godini i prvu nakon tri uzastopna poraza.

NLB liga, 17. kolo:

Radnički – Budućnost 75-68

Cedevita – Partizan 88-84

Široki – Hemofarm 84-90

Crvena zvezda – Igokea (kasnije)

Redoslijed: 1. Olimpija 11-6, 2. Partizan 10-7, 3. Budućnost 10-7, 4. Krka 10-7, 5. Cedevita 9-8, 6. Zagreb 10-6(-1), 7. Nymburk 8-9, 8. Hemofarm 8-9, 9. Cibona 8-9...

23. rujan 2024 03:27