Ronald Gorsic / CROPIX
DRAMA U DOMU SPORTOVA

Cedevita porazom od Partizana ostala bez Final Foura, Aco podnio ostavku

Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 03. ožujak 2013. 20:00

Još jednom je Cedevita izgubila utakmicu u kojoj je imala dvoznamenkastu prednost u posljednjoj četvrtini. Pobjedu vrijednu Final Foura, a svakako izbacivanja Cedevite iz utrke za istim u Domu sportova je pred 3.000 navijača ostvario Partizan. I to u neizvjesnoj te završnici u kojoj su gosti dobili tri vrlo sumnjive sudačke odluke, a na kraju su Radomira Vojinovića naganjali Marko Tomas, sportski direktor Matej Mamić i pomoćni trener Jakša Vulić, dok se Aco Petrović uključio kad je sudačka trojka krenula prema svlačionici...

Nakon utakmice Aco Petrović se pojavio na konferenciji za novinare i samo kratko kazao:

- Nema smisla da komentiram utakmicu jer više nisam trener Cedevite. kazao je Aco i napustio prostoriju.

Petrović je odmah nakon utakmice priopćio čelnicima kluba da daje neopozivu ostavku, a u klubu su ponuđeno prihvatili. V.d. trener do daljnjeg će biti Jakša Vulić.

Jedna na kraju vrlo dobra utakmici nije krenula obećavajuće. Prve poene čekali smo tri i pol minute, tricom je domaćina u vodstvo doveo Derwin Kitchen. Partizan je, pak, prvi koš zabio nakon četiri minute i 40 sekundi, a u šestu minutu se ušlo sa - 3:2?! Košarka se počela igrati u trenutku kad je tricu pogodio Tomas te ulaskom u igru Gorana Sutona jer s njim je Cedevita počela biti opasna u reketu. Osim što je zabijao, Suton je dao svoje i na drugoj strani, u obrani je zatvorio reket i kontrolirao skok, a Tomas je “step backom” prvo donio 12:5, a potom u 12. minuti tricom je postavio 17:10. Odgovor Partizana bila se serija 10:2 za prvo vodstvo na utakmici, odličan je u tim trenucima bio gostujući kapetan Vladimir Lučić, koji je nakon tehničke pogreške Aci Petroviću u jednom napadu ubacio četiri poena za vodstvo 26:25. Koje je Cedevita poništila sa 10:0 do poluvremena, serija u kojoj su trice zabijali Tomas i Suton.

Na početku drugog dijela Partizan je došao na 35:31 i 37:33, no, Tomas je na sve imao odgovor. Pa je tako zabio dvicu i tricu. Gostujućih 10:2 i novo vodstvo probudili su Cedevitu koja odlazi na 49:33, a sa +6 se ušlo u posljednju četvrtinu. U njoj je Ante Mašić stavio tricu za 62:61 u 33. minuti. Međutim, ni to nije bio kraj jer su Lučić i Bertans dovukli Partizan na -4. Na Tomasovu tricu za 76:69 svojom je odgovorio Bertans, a u sljedećem napadu je crnogorski sudac Radomir Vojinović najboljem igraču Cedevitu sudio vrlo sumnjivi peti prekršaj, Westermann je tricom smanjio na “pola koša”, a 18 sekundi prije kraja je Partizan dobio “ničiju loptu”, kad se suci nisu uspjeli dogovoriti tko ju je izbacio izvan igrališta.

Svega je bilo i u posljednjem napadu Partizana, Westermann je u driblingu gotovo izgubio loptu, klupa Cedevite tražila je dvostruko vođenje, no, francuski play spustio je za Dragana Milosavljevića koji zabija za 77:76 Partizana, sekundu prije kraja...