KOŠARKA

Cedevita furiozno po naslov

Košarkaši Cedevite pobijedili su Cibonu s uvjerljivih 101-66 (50-30) u prvoj utakmici finala doigravanja za prvaka Hrvatske i tako furiozno krenuli u obranu naslova.
Piše: Hrvoje SliškovićObjavljeno: 02. lipanj 2015. 22:39

Finale košarkaškog prvenstva Hrvatske započelo je Cedevitinom demonstracijom sile. Cibona je košarku igrala jedva pet minuta, a završilo je najvećom pobjedom protiv gradskog suparnika 101-66 (50-30). Cedevita je povela 1-0, finale se igra na tri pobjede, a druga utakmica je u subotu.

- Žuri nam se što prije završiti finale, razbili smo ih šuterskom dionicom u prvom poluvremenu, naglasio je Marko Tomas koji je u tim minutama sudjelovao s 11 koševa (trice 3/4).

- Priznao je da mu je trebalo vremena da se zagrije…

- Mi iz društva ’30 plus’ tako igramo, nasmijao se.

Cedevita je u startu označena velikim favoritom, a akcije su joj još više porasle kada se saznalo da će Ciboni nedostajati Žižić.

- Natekao mu je međurebreni mišić, vjerujem da će biti spreman za subotu, izjavio je Slaven Rimac.

Ishod utakmice kao da je najavio događaj iz treće minute, kada je Zubčić snažno blokirao oklijevajućeg Rozića. Izuzev kratkog razdoblja u kojem su gosti od zaostatka 13-0 u četvrtoj minuti došli na 21-21 nakon šest uzastopnih koševa sve boljeg Gabrića, sve ostalo je bilo u znaku Cedevite.

Cibona bez Žižića nije mogla koristiti “pick and roll”, a šut nije postojao. Za razliku od raspucanog domaćina koji je iskoristio hrpu vanjskih šutova koje im je Cibona namjerno ostavljala. Pred 1212 gledatelja pogodili su 14 trica, a dvice gađali lijepih 65 posto (22/34).

Veljko Mršić je najavio da će prva utakmica biti najteža, a završila je s 35 razlike.

- Odigrali smo pristojno, ali ne tako dobro kao u drugoj utakmici protiv Zagreba. Razliku je usmjerio šut. Cibonin loš, a naš vrlo precizan. Bojao sam se da ćemo imati problema s pet niskih ‘cibosa’, ali nisu tako igrali, rekao je Mršić.

Možda bi na kraju bilo manje da Rimac nije završio s juniorima Uljarevićem, Skoknom, Slavicom, Zupcem i 19-godišnjim Gabrićem.

- Ne sjećam se da je ikada toliko klinaca igralo finale. Neka pokažu da mogu pomoći Ciboni je dolaze i novi klinci, rekao je Rimac.

Jesu, igrali su, ali Cibona nikada nije ni imala toliko klinaca i gubila ovakom razlikom.

CEDEVITA – CIBONA 101-66 (27-21, 23-9, 28-19, 23-17)

Zagreb. Mala dvorana Doma sportova. Gledatelja: 1212.

Suci: Radović (Dubrovnik), Herceg (Zabok) i Hordov (Zadar).

CEDEVITA: Mazalin 6, Zubčić 12, Barać 5, Pilepić 10, Babić 11, A. Delaš 2, Žganec 4, Bilan 9, Gordić 8, Ukić 11, Tomas 16, Arapović 7

CIBONA: Kus, Krušlin 1, Skokna 5, Uljarević 1, Rozić 8, Jagodić-Kuridža 9, Slavica 2, Siriščević 19, Zubac 5, Gabrić 13, Ilievski 3

22. rujan 2024 10:57