EUROCUP

Cedevita do prve pobjede

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 01. veljača 2011. 23:33

Košarkaši Cedevite upisali su prvu pobjedu u drugom krugu Eurocupa. U utakmici 3. kola skupine I hrvatski je predstavnik na svom parketu pobijedio španjolsku Gran Canariju sa 114-110.

Dramatična je i prilično spektakularna bila utakmica ova dva sastava u kojoj je Cedevita izvukla produžetak, a potom u dodanih pet minuta dominirala ogledom. Ključna je figura u produžetku bio Damjan Rudež koji je u tri uzastopna napada zabio tri trice i tako bio razlog što je Cedevita rezultatski odmakla suparniku.

No, Rudež ne bi došao u tu priliku da u zadnjem napadu osnovnog dijela nije sjajno reagirao Bracey Wright. Na +3 španjolske momčadi je pogodio prvo slobodno bacanje, a nakon skoka u napadu zabio za produžetak, za 96-96.

Sa 35 poena najbolji je strijelac Cedevite bio Rudež, a recimo da je trice gađao 7-13. Wright je ubacio 24 poena, uz šest skokova i pet asistencija, dok je Dontaye Draper ubacio 16 poena uz čak 11 asistencija. Dvoznamenkasti su još po broju poena kod Cedevite bili Edwards sa 18 i Troha sa 16 koševa.

Tako nakon tri kola u skupini vodi UNIKS bez poraza, dok omjer 1-2 imaju preostale tri momčadi, Cedevita, Hemofarm i Gran Canarija.

Do prve je pobjede došao Galatasaray u skupini K pobijedivši kao domaćin, također u dramatičnoj završnici, češki Nymburk 76-75. U domaćim je redovima hrvatski košarkaš Lukša Andrić zabio 9 poena za 22 minute. Imao je i četiri skoka, te jednu asistenciju. Nije promašio šut iz igre (3-3), tek jedno slobodno bacanje (3-4).

Eurocup, drugi krug, 3. kolo:

skupina I

Hemofarm - UNIKS 83-84

Cedevita - Gran Canaria 114-110, nakon produžetka

Redoslijed: 1. UNIKS 3-0, 2. Gran Canaria 1-2, 3. Hemofarm 1-2, 4. Cedevita 1-2.

skupina J

Budivelnik - Le Mans 67-63

Aris - Göttingen 82-84

Redoslijed: 1. Budivelnik 2-1, 2. Göttingen 2-1, 3. Aris 1-2, 4. Le Mans 1-2.

skupina K

Galatasaray - Nymburk 76-75

Pepsi Caserta - Estudiantes 87-85

Redoslijed: 1. Pepsi Caserta 3-0, 2. Estudiantes 2-1, 3. Galatasaray 1-2, 4. Nymburk 0-3.