LIGA ZA PRVAKA

Cedevita deklasirala Zagreb, Kraljević i Sobin odveli Split do pobjede protiv Jollyja

Piše: HinaObjavljeno: 03. travanj 2013. 22:42

U susretu drugog kola Lige za prvaka košarkaškog prvenstva Hrvatske Cedevita je u dvorani Trnsko deklasirala Zagreb 91:72, dok je u drugom susretu večeri Split na Gripama bio bolji od Jolly JBS-a 71:69.

Zagreb je bolje otvorio utakmicu i prvu dionicu je dobio rezultatom 13:11. Međutim, drugu četvrtinu je Cedevita dobila sa 20 koševa razlike (34:14) i praktički već do poluvremena riješila pitanje pobjednika. Najefikasniji igrači u pobjedničkim redovima bili su Goran Suton sa 27 koševa i devet skokova, Bracey Wright sa 17 koševa i četiri asistencije, te Miro Bilan sa 13 koševa. U redovima 'mrava' najefikasniji su bili Ante Krapić i Ivan Novačić sa po 13 koševa.

U drugom susretu večeri Split je bio bolji od Jolly JBS-a 71:69. Domaćine su do druge pobjede predvodili Filip Kraljević sa 21 košem i šest skokova, Josip Sobin sa 18 koševa i osam skokova, te Ivan Siriščević sa 16 koševa. U gostujućim redovima najbolji su bili Ronald Ross sa 27 i Mate Mrva sa 15 koševa.

U utorak je Cibona u KC Dražen Petrović pobijedila Zadar 82:76, dok je Kvarner 2010 na riječkoj Kozali bio bolji od Alkara 87:82.

Na ljestvici vode Cibona i Split sa po dvije pobjede.

U susretima trećeg kola, 6. travnja sastaju se Alkar - Cibona, Jolly JBS - Kvarner 2010, Cedevita - Split, te Zadar - Zagreb.

REZULTATI:

Zagreb - Cedevita 72:91

Split - Jolly JBS 71:69

U utorak:

Cibona - Zadar 82:76

Kvarner 2010 - Alkar 87:82.

POREDAK: Cibona 2-0, Split 2-0, Kvarner 2010 1-1, Zadar 1-1, Jolly JBS 1-1, Cedevita 1-1, Alkar 0-2, Zagreb 0-2

22. rujan 2024 17:34