NBA LIGA

Bullsi u produžetku svladali vodeću momčad lige, 5 poena Rudeža u porazu Pacersa

Iako je Rose pogodio pobjednički koš, ključna je u pobjedi Bullsa bila centarska linija Gasol - Noah koji su zajedno postigli 36 poena, imali 31 skok te 14 asistencija
Piše: Ivan ZrinjskiObjavljeno: 28. siječanj 2015. 09:36

Šest utakmica igralo se u utorak navečer na NBA parketima, a daleko najzanimljivija bila je ona između Golden Statea i Chicaga koju je tek u produžetku završila gostujućom pobjedom Bullsa od 113-111.

Pobjednički koš za momčad iz Chicaga postigao je Derrick Rose koji je 7 sekundi prije kraja pogodio skok-šut pokraj Klaya Thompsona i time u pozitivnom tonu završio za njega čudnu utakmicu. Na prvi pogled Rose je imao sjajnu statistiku sa 30 poena, ali je za taj učinak potrošio čak 33 šuta (11/33 iz igre) te izgubio ogromnih 11 lopti.

Iako je Rose pogodio pobjednički koš, ključna je u pobjedi Bullsa bila centarska linija Gasol - Noah koji su zajedno postigli 36 poena, imali 31 skok te 14 asistencija. Bez bolesnog Boguta koji zbog gripe nije igrao, Speights i Lee se nisu mogli nositi sa spomenutim duom Chicaga. Kod Warriorsa je najbolji bio 'vrući' Thomspon sa 31 poenom i 10 skokova, dok su Lee i Curry dodali po 24, odnosno 21 poen.

Izvrsna druga četvrtina dostajala je Torontu za pobjedu nad Indianom, rezultatom 104-91. Potentnu i atletičnu momčad iz Kanade vodili su Lowry i DeRozan koji su zajedno postigli 43 poena te imali 10 asistencija. Pogotovo je impresivan bio DeRozan koji je ove sezone propustio 21 utakmicu zbog ozljede prepona, što se na njegovoj igri nije primijetilo. "Nastojim igrati svoju igru i svakim danom se osjećam sve udobnije" - rekao je DeRozan.

Kod Indiane najbolji je bio Stuckey sa 22 poena, a Damjan Rudež je za 16 i pol minuta postigao pet poena (šut iz igre 2/5, trica 1/4) uz dva skoka i jednu asistenciju.

Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u utorak:

Indiana - Toronto 91-104

Detroit - Cleveland 95-103

Miami - Milwaukee 102-109

Dallas - Memphis 90-109

Golden State - Chicago 111-113 (produžetak)

4. Utah 16 29 .356 16

5. Minnesota 7 37 .159 24 1/2