Nenad Dugi / CROPIX
BORBA ZA FINAL FOUR

Briljantni Tomas i Cedevita nanijeli prvi domaći poraz vodećoj momčadi ABA lige!

Od samog početka utakmice Cedevita je bila u prednosti, već u prvoj četvtini imala je prednost od osam koševa, a na poluvrijeme se otišlo sa 10 koševa razlike
Piše: HinaObjavljeno: 03. veljača 2013. 19:47

Košarkaši Cedevite u 20. su kolu regionalne ABA lige kao gosti u Laktašima svladali vodeću Igokeu sa 64-56 (20-14, 15-11, 17-14, 12-17).

Od samog početka utakmice Cedevita je bila u prednosti, već u prvoj četvtini imala je prednost od osam koševa, a na poluvrijeme se otišlo sa 10 koševa razlike za našeg predstavnika. U drugom poluvremenu prednost Cedevite je narasla i do 22 razlike u 35. minuti (61-39), da bi domaći u završnici uspjeli smanjiti na osam.

Marko Tomas je sa 16 koševa bio najbolji u sastavu Cedevite koja ovom pobjedom ostaje u borbi za plasman na završni turnir, dok je 16 poena za Igokeu ubacio Bojan Jorović.

Cedevita je ovom pobjedom stigla do omjera pobjeda i poraza 12-8, dok je Igokea na 15-5.