NIKOLA VILIC Cropix
ABA LIGA

Budućnost prejaka za Split: Gosti ih svladali u drugom poluvremenu, ali večer je obilježila lijepa vijest

Ovaj potpis je jedino što može radovati trenera Rimca koji se sada okreće obavezama FAVBet Premijer lige
Piše: Frane MaršićObjavljeno: 11. studeni 2023. 22:05

BUDUĆNOST 72

SPLIT 58

(18:16, 19:19, 22:10, 13:13)

PODGORICA - Sportski Centar Morača. Suci: Nikolić, Arsenijević, Ćalić.

BUDUĆNOST: Mihailović 11, 3sk, Ilić, Magee 6, Ross 10, 4sk, 7a, Slavković, Makoundou 11, 3sk, Grbović 7, 6sk, Jones 4, 4sk, Jagodić Kuridža, Williams 2, Popović 7, 5sk, 3a, Paul 14

SPLIT: Funderburk 7, 5sk, Perković 3, 3sk, 4as, Shorter 18, 5sk, Kalajžić 10, Tišma 4sk, Runjić 2, 3sk, Vuko 4sk, Perkušić, Gnjidić 6, Shelton, Dubravčić, Ljubičić 12, 5sk, 3a

Košarkaši Splita poraženi su u sedmom kolu ABA lige na gostovanju kod Budućnosti rezultatom 72:58.

Osim Stevensona koji je napustio klub s Gripa, Slavenu Rimcu su po prvi puta ove sezone na raspolaganju bili svi igrači.

Split se dobro držao protiv ovaj put loše Budućnosti, imao krajem poluvremena i deset poena viška.

Žute je u plusu držao u prvom poluvremenu sjajni Krešimir Ljubičić s 12 poena. Izluđivao je visoku liniju domaćih. Ipak u zadnjoj minuti prvog dijela dogodio se neshvatljiv pad te je Budućnost na veliki odmor otišla s dva poena viška.

Egal je trajao do sredine nastavka kada se Budućnost odlijepila na nedostižnih plus 11. Prednost je do kraja rasla i na najvećih plus 23, ali je Split ipak uspio ublažiti poraz. Najbolji u redovima žutih bio je Shannon Shorter s 18 poena. Pratili su ga Ljubičić s 12 te Kalajžić s 10 poena.

Neposredno nakon završetka utakmice postala je službena vijest da se na Gripe vratio Lewis Sullivan koji je za vrijeme utakmice Splita i Budućnosti igrao svoju posljednju utakmicu za francuski Roanne. U pobjedi protiv Limogesa sudjelovao je s 15 poena i 3 skoka.
- Sretan sam što se vraćam u Split i što ću opet nositi broj 3. Radujem se susretu s vjernim navijačima koji su mi ostali u srcu. Želim s momčadi postići puno toga ove sezone, vjerujem da ćemo svi skupa uživati i radovati se - izjavio je nakon potpisa ugovora Lewis Sullivan.

Ovaj potpis je jedino što može radovati trenera Rimca kojemu ostaje nada da će Sullivan zajedno sa Shorterom do kraja probuditi ovu momčad. Split se okreće domaćem prvenstvu gdje ga čeka domaći okršaj s Alkarom.

29. lipanj 2024 06:05