PREMIERSHIP

Jelavić zabio u pobjedi Hulla, Liverpool jedva svladao WBA, City bolji od Aston Ville

U dvoboju njegovog Hulla i Crystal Palacea, naš je napadač u 89. minuti primio loptu od Jakea Livermorea te desnicom iz sredine 16-rca pogodio lijevi dio mreže nemoćnog Speronija
Piše: Tomislav JuranovićObjavljeno: 04. listopad 2014. 20:38

Saido Berahino približavao se kaznenom prostoru Liverpoola, Dejan Lovren krenuo ga je blokirati, napravio je prekršaj a sudac Michael Oliver pokazao je za bijelu točku. Igrala se 56. minuta, a Anfield je pomislio kako se crna serija nastavlja. Berahino je stavio loptu na bijelu točku i izjednačio omjer, na semaforu ponad Kopa svjetlilo je 1:1. Muk... a malo je usto značila činjenica da je hrvatski branič faul napravio - izvan kaznenog prostora. Ipak, pet minuta potom Rahhem Sterling oslobio se trojice braniča WBA te servirao loptu Hendersonu koji pogađa mrežu za prvu ligašku pobjedu Redsa još od kasnog kolovoza i demoliranja Tottenhama sa 3:0. Inače, prvi pogodak na utakmici i prvi pogodak općenito za Liverpool postigao je Adam Lallana...

Bio je to vrhunac subotnjih utakmica 7. kola Premiershipa, koje je malo potom za nas zaokružio Nikica Jelavić. U dvoboju njegovog Hulla i Crystal Palacea, naš je reprezentativni napadač u 89. minuti primio loptu od Jakea Livermorea te desnicom iz sredine 16-rca pogodio lijevi dio mreže nemoćnog Speronija. Bio je to četvrti premierligaški pogodak Jelavića za osiguranje pobjede Hulla (2:0), za proboj na osmo mjesto ljestvice. I za možda otapanje leda oko srca kontroverznog vlasnika Assema Allama, koji tvrdi da u klub više dati ni funte ukoliko se on ne preimenuje u Hull Tigers. Mišljenje navijača ne trebamo vam ni dijeliti, Tigrovi i nisu baš njihova opcija. Novcu usprkos...

Pardew odlazi, orilo se s tribine gostujućih navijača u srazu Swanseaja i Newcastlea, Toonovi najvjerniji već tjednima zahtijevaju odlazak menadžera pod kojim je spao na pretposljednje mjesto, no Uprava šuti, a menadžera spašavaju igrači. Ovoga puta pritisak oko vrata Pardewa skinuo je Papiss Cisse, koji je s dva pogotka iz jedine dvije prilike Svraka čovjeku donio jopš barem tjedan dana mira. Swansea je naime dva puta vodio, ali je senegalski napadač sva puta vratio Newcastle u igru. Za, doduše, tek treći bod nakon sedam kola, za, ipak, 18. mjesto na ljestvici.

All Goals - Hull City 2-0 Crystal Palace - 04... by akainuxace

U zadnjoj utakmici dana Manchester City je u gostima svladao Aston Villu sa 2-0 kasnim golovima Yaye Tourea (82) i Sergija Aguera (88).

REZULTATI:

Hull City - Crystal Palace 2- (0Mohamed Diame 61, Nikica Jelavić 89)

Leicester City - Burnley 2-2 (Jeffrey Schlupp 33, Riyad Mahrez 40 / Michael Kightly 39, Ross Wallace 90+6)

Liverpool - West Bromwich Albion 2-1 (Adam Lallana 45, Jordan Henderson 61 / Saido Berahino 56-pen)

Sunderland - Stoke City 3-1 (Connor Wickham 5, Steven Fletcher 23,78 / Charlie Adam 15)

Swansea City - Newcastle United 2-2 (Wilfried Bony 17, Wayne Routledge 50 / Papiss Cisse 43,75)

Aston Villa - Manchester City 0-2 (Yaya Toure 82, Sergio Aguero 88)