PREMIER LIGA

Imaju problem s plavim dresovima: Arsenal s dva igrača manje upisao poraz kod Chelseaja

Piše: HinaObjavljeno: 19. rujan 2015. 17:46

Samo tri dana nakon poraza od Dinama u Maksimiru u susretu 1. kola skupine F Lige prvaka (1-2), nogometaši Arsenala izgubili su još jednom, ovoga puta sa 0-2 (0-0) na gostovanju kod engleskog prvaka Chelseaja u susretu 6. kola Premier lige.

Chelsea je do pobjede stigao pogocima Kurta Zoume (53) i Edena Hazarda (90+1), čiji udarac se odbio od jednog obrambenog igrača Arsenala i prevario Čecha na vratima.

Arsenal niti na Stamford Bridgeu nije utakmicu završio sa 11 igrača, štoviše ovoga puta je kraj dočekao s dva igrača manje. U završnici prvog poluvremena je zbog udaranja Diega Coste isključen Gabriel Paulista, da bi u 79. minuti crveni karton dobio i Santi Cazorla.

Bournemouth je kod kuće pobijedio Sunderland sa 2-0 golovima Calluma Wilsona (4) i Matta Ritchieja (9) u prvih deset minuta utakmice, a Newcastle je poražen od Watforda 1-2. Oba gola za Watford zabio je Odion Ighalo (10, 28).

Leicester je u gostima kod Stokea odigrao 2-2 i na drugom je mjestu sa 12 bodova. Stoke je vodio 2-0, ali Leicester je pogocima Mahreza (51-pen) i Vardyja (69) došao do remija. Hrvatski napadač Andrej Kramarić ponovno je sjedio na klupi za pričuve Leicestera

U 6. kolu trener West Hama Slaven Bilić "skinuo je još jedan skalp" velikanima Premier lige, budući da su u subotu "čekićari" u gostima svladali vodeći Manchester City 2-1, koji je do ovog kola imao savršen učinak od pet pobjeda i gol razliku 11-0.