Getty
DFB POKAL

Golčinom Kehla Borussia (D) u produžetku svladala Hoffenheim za polufinale

Sebastian Kehl je bombom iz daljine u 108. minuti pogodio vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu za konačnih 3:2
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 08. travanj 2015. 01:43

Wolfsburg i Borussia Dortmund sinoć su izborili nastup u polufinalu Kupa Njemačke. Wolfsburg je pred svojim navijačima s 1:0 nadvisio Freiburg, a pobjednički pogodak za Vukove postigao je Rodriguez iz jedanaesterca u 72. minuti. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić nije ulazio u igru za Wolfsburg.

Znatno uzbudljivije bilo je u Dortmundu, gdje je Borussia ugostila Hoffenheim. Domaćina je u vodstvo u 19. minuti doveo Subotić nakon ubačaja Blaszczykowskog iz kuta, no već u 21. minuti izjednačio je Volland koji je lijepo pogodio na asistenciju Rudyja iz kornera. Goste je u vodstvo u 28. minuti doveo Firmino, a za 2:2 strijelac je u 57. minuti bio Aubameyang kojem je asistirao Durm.

Borussia je imala inicijativu i stvarala više prilika, ali je odluka pala tek u drugom produžetku. Sebastian Kehl je bombom iz daljine u 108. minuti pogodio vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu za konačnih 3:2.

22. rujan 2024 21:14