CELTIC

Forster srušio rekord

Naime, u subotnjoj gostujućoj utakmici protiv Heartsa Celticov vratar došao je do nevjerojatne brojke od 1214 uzastopno odigranih minuta bez primljenog gola.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 22. veljača 2014. 18:04

Celticov vratar Fraser Forster oborio je 43 godine star rekord Bobbyja Clarka u škotskom nogometnom prvenstvu.

Naime, u subotnjoj gostujućoj utakmici protiv Heartsa došao je do nevjerojatne brojke od 1214 uzastopno odigranih minuta bez primljenog gola. Prethodni rekorder, Aberdeenov vratar Clark sezone 1970/71 gol nije primio 1155 uzastopnih minuta.

Celtic je inače na gostovanju kod Heartsa slavio 2-0, čime je povećao svoje vodstvo na ligaškoj ljestvici ispred drugoplasiranog Aberdeena na 24 boda.

Aktualni škotski prvak je sada neporažen u 29 uzastopnih ligaških susreta, što je niz koji se proteže na kraj prošle sezone. Ove su sezone u 26 utakmica upisali 23 pobjede i 3 remija.

22. rujan 2024 12:59