PRIJATELJSKE

Oranje deklasirale Islanđane u generalki za Euro, Poljaci slavili protiv Turske

Nizozemci otvaraju Europsko prvenstvo 16. lipnja protiv Poljske
Piše: HinaObjavljeno: 10. lipanj 2024. 22:48

Nogometne reprezentacije Nizozemske, Poljske i Češke ostvarile su pobjede u pripremnim susretima uoči EURO-a.

Nizozemska je u Rotterdamu pred 47.500 gledatelja deklasirala Island sa 4-0 i u sjajnom raspoloženju putuje na EP.

Golove za "Oranje" zabili su Xavi Simons (23), Virgil van Dijk (49), Donyell Malen (79) i Wout Weghorst (90+3).

Nizozemci otvaraju EP 16. lipnja protiv Poljske koja je večeras slavila sa 2-1 protiv Turske.

Poljaci su poveli u 12. minuti golom Karola Swiderskog, a izjednačio je Barsi Yilmaz u 77. minuti. Turci su tri minute kasnije mogli i okrenuti rezultat, no udarac Kerema Akturkoglua je završio u okviru gola. Na koncu je pobjednika razriješio gol Nicole Zalewskog u 90. minuti.

Turska će na EP-u igrati u skupini s Portugalom, Gruzijom i Češkom koja je u posljednjoj provjeri uoči EURO-a na domaćem terenu pobijedila Sjevernu Makedoniju sa 2-1.

Češki izbornik Ivan Hašek napravio je devet promjena u odnosu na 7-1 pobjedu nad Maltom u petak. Domaćin je poveo u 60. minuti golom Patrika Schicka iz kaznenog udarca, a pet minuta kasnije izjednačio je Isnik Alimi.

Pobjedu Česima donio je Antonin Barak iz još jednog kaznenog udarca u devetoj minuti nadoknade.

10. lipanj 2024 22:49