ATTILA KISBENEDEK Afp
DRUGA POBJEDA U ČETIRI DANA

‘Sudar‘ dva dinamovca u ‘generalci‘ za Euro: Albanci odradili završnu probu 12 dana uoči dvoboja s Vatrenima

Iduću utakmicu Albanija će igrati na Europskom prvenstvu, 15. lipnja protiv Italije u Dortmundu
Piše: SNObjavljeno: 07. lipanj 2024. 22:10

U "generalci" za Europsko prvenstvo, Albanija je svladala Azerbajdžan s 3:1. Drugi suparnik Vatrenih na Euru, s kojim će se Hrvatska sučeliti 19. lipnja u Hamburgu, u završnici je susreta potvrdio pobjedu u utakmici koja se igrala u Mađarskoj.

Albanci su poveli u 11. minuti preko Nedima Bajramija, dok su preostala dva pogotka za momčad zabili Rey Manaj, u 81. minuti, i Qazim Laci u 87. minuti, dok su gosti smanjili na ulazu u sudačku nadoknadu pogotkom Muse Kurbanlija.

Na terenu su se našla i dva igrača zagrebačkog Dinama - Arbër Hoxha i Mahir Emreli. Albanac je u igru ušao u 46. minuti, upisavši četvrti nastup za nacionalnu vrstu, dok je Emreli bio u udarnoj postavi, a na klupu je preselio u 77. minuti.

Pogotke s utakmice pogledajte OVDJE.

Iduću utakmicu Albanija će igrati na Euru, 15. lipnja protiv Italije u Dortmundu. Prije pobjede nad Azerbajdžanom, u ponedjeljak su upisali i trijumf protiv Lihtenštajna 3:0, te u pozitivnom ozračju dočekuju svoj drugi nastup na kontinentalnoj smotri.

07. lipanj 2024 22:11