Prekršaj Porteousa nad Gündoğanom

THOMAS KIENZLE Afp
POGIBELJAN START

Žestoka kazna za ‘mesara‘ s Eura: Uefa je bila nemilosrdna, za njega je turnir već gotov?

Isključen je u 45. minuti utakmice, a u konačnici, mogla bi to biti i njegova ukupna minutaža na Euru
Piše: SNObjavljeno: 17. lipanj 2024. 20:51

Pored briljantne partije Njemačke, koja je s 5:1 pobijedila Škotsku, otvaranje Eura upamćeno je i po isključenju iz prvog dijela. Žrtva pogibljenog starta Ryana Porteousa bio je İlkay Gündoğan, koji se previjao u bolovima nakon što ga je Škot nagazio čepovima po nozi.

Sudac je, nakon VAR provjere, dosudio udarac s bijele točke za Njemačku, dok je Porteousa poslao na ranije tuširanje, pokazavši mu crveni karton.

Četiri dana nakon otvaranja turnira, stigla je i kazna za škotskog "mesara". Isključen je u 45. minuti utakmice, a u konačnici, mogla bi to biti i njegova ukupna minutaža na Euru, s obzirom na to da je dobio dvije utakmice suspenzije zbog "ozbiljno grube igre".

Škotska je u prvoj utakmici upisala visok poraz, a slijede joj još ogledi protiv Mađarske i Švicarske. Ne uspiju li osigurati drugu fazu natjecanja, Porteousov nastup na Euru već je završio u prvom poluvremenu prve utakmice. Švicarci i Nijemci imaju po tri boda, a Mađari i Škoti su na nuli.

17. lipanj 2024 21:27