PREMIERSHIP

City privremeno smanjio zaostatak za Chelseajem, Kramarić s klupe gledao poraz

Piše: HinaObjavljeno: 21. ožujak 2015. 18:16

U prvoj utakmici 30. kola engleskog nogometnog prvenstva prvak Manchester City je svladao West Bromwich Albion sa 3-0 (2-0). Strijelci za City bili su Bony (27), Fernando (40) i Silva (77).

Ovom pobjedom drugi City je stigao na 61 bod, tri manje uz dvije utakmice više od vodećeg Chelseaja, dok je WBA ostao 13. sa 33 boda.

Tottenham je na domaćem terenu svladao Leicester sa 4-3, uz hat-trick Harryja Kanea koji je preuzeo prvo mjesto na listi strijelaca sa 19 golova. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić ostao je na klupi za pričuve posljednjeplasiranog Leicestera, koji je iz kola u kolo sve bliži ispadanju.

Tottenham je nakon 13. minuta vodio 2-0, a oba gola zabio je Harry Kane. No, pogocima Vardyja (38) i Morgana (50) Leicester uspijeva poravnati na 2-2, da bi Harry Kane u 64. minuti iz penala ponovno donio prednost Spursima, a pobjeda je osigurana u 85. minuti nakon autogola Jeffreyja Schluppa.

Arsenal je upisao šestu uzastopnu pobjedu, svladavši Newcastle 2-1, te je ostao na trećem mjestu sa bodom manje od Manchester Cityja. Dvostruki strijelac za Arsenal bio je Olivier Giroud (24, 28).

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 30. kola Premier lige West Ham je pred svojim navijačima svladao Sunderland sa 1-0 golom Diafre Sakha u 88. minuti, i time je prekinuo niz od sedam prvenstvenih utakmica bez pobjede. Posljednju pobjedu West Ham je ostvario u 22. kolu, prije dva mjeseca, protiv Hulla (3-0).

U nedjelju u najvećem engleskom derbiju Liverpool dočekuje Manchester United, dok vodeći Chelsea gostuje kod Hulla.

REZULTATI:

Stoke City - Crystal Palace 1-2 (Mame Biram Diouf 14/ Glenn Murray 41-pen, Wilfried Zaha 45+2)

Aston Villa - Swansea City 0-1 (Bafetimbi Gomis 87)

Newcastle United - Arsenal 1-2 (Moussa Sissoko 48/ Olivier Giroud 24, 28)

Southampton - Burnley 2-0 (Shane Long 37, Jason Shackell 58-ag)

Tottenham Hotspur - Leicester City 4-3 (Harry Kane 6, 13, 64-pen, Jeffrey Schlupp 85-ag/ Jamie Vardy 38, Wes Morgan 50, David Nugent 90)

Manchester City - West Bromwich Albion 3-0 (Wilfried Bony 27, Fernando 40, David Silva 77)

West Ham - Sunderland 1-0 (Diafra Sakho 88)