PREMIERSHIP

Anichebe tri minute prije kraja šokirao Chelsea, Boruc zaustavio Nikicu Jelavića

Piše: HinaObjavljeno: 12. veljača 2014. 00:26

U 26. kolu engleske Premier lige Hull City je na domaćem terenu poražen od Southamptona sa 0-1 golom Josea Fontea u 69. minuti. Nikica Jelavić je odigrao cijeli susret za Hull i tri puta je zapucao na vrata Southamptona. U 42. i 49. minuti njegove je udarce zaustavio vratar Boruc, a u 88. lopta je otišla iznad gola.

Dejana Lovrena nije bilo u momčadi Southamptona, jer se još uvijek oporavlja od ozljede.

Vodeći Chelsea je u gostima kod West Bromwicha odigrao 1-1. Chelsea je poveo u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena golom Branislava Ivanovića (45+2), a izjednačujući pogodak za WBA zabio je Victor Anichebe 87. minuti.

Zabio je Anichebe glavom od stative nakon ubacivanja Saida Berahina na rub peterca. Ivanović je zabio iz neposredne blizine nakon asistencije Davida Luiza petom. Akciju je započeo Willian ubacivanjem iz kornera. Osvajanjem samo jednog boda Chelsea je otvorio priliku za novu promjenu na vrhu ljestvice. Arsenal će u srijedu ugostiti Manchester United, a Manchester City Sunderland.

West Bromwich Albion 1-1 Chelsea All Goals by all-goals

U srijedu je na rasporedu derbi Arsenal - Manchester United, Liverpool gostuje kod Fulhama, a Manchester City dočekuje Sunderland.