Electrocoin je od 2017. godine na popisu hrvatskih scaleupa. Prihod mu je tada premašio ne samo 100 već 200 milijuna kuna. Na popisu hrvatskih soonicorna ne nalazi se jedino stoga što nije primio vanjske investicije već raste isključivo bootstrapanjem. To znači da je njegovu trenutačnu valuaciju teško procijeniti.
Valuacija Electrocoina ovisi, ponajviše, o odluci vlasnika, koji svako pa malo pronađu neko novo rješenje i s njim krenu na tržište.
Vlasnici Electrocoina uvjerljivo su najneobičniji biznismeni u Hrvatskoj. Jedan je haker, odnosno vrhunski stručnjak za računalnu sigurnost, a drugi je nuklearni inženjer koji je radio u nuklearki Krško.
Haker je Marin Maržić, koji je u Electrocoinu direktor operacija i glavni developer dok je nuklearni inženjer Nikola Škorić, koji je ujedno i izvršni direktor ovog scaleupa.
Ono što ih spaja je ljubav prema proizvodima koje rade. Kada su u studenom dali prvi intervju za novine pohvalili su se da im rast se temelji na vrhunskoj usluzi. Naveli su da su imali neprekinuti niz od 2500 pozitivnih feedbacka na svojoj službi za korisnike.
Biznis im nije cijelo vrijeme bio profitabilan. Godine 2018. poslovali su s minusom. I to se događa. No, od svih startupa u Hrvatskoj oni se mogu pohvaliti najbržim rastom prihoda prijavljenim na Fini. Ima ih i s većim rastom, ali niti jednom drugom startupu nije uspjelo tako brzo rasti u Hrvatskoj. Naravno, kad imaju i hakera i nuklearnog inženjera.
INFOGRAFIKA ELECTROCOIN
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....