Polufinale Svjetskog nogomentnog prvenstva u Rusiji u prvi plan izbacuje ne samo zemlje koje su se plasirale u završnicu svjetskoga kupa - Francusku, Belgiju, Englesku i Hrvatsku, nego i njihove prijestolnice - Pariz, Bruxelles, London i Zagreb, koji su ujedno i popularne turističke destinacije.
U nastavku donosimo usporedbu troškova života u svakoj od metropola, kao i u Moskvi, glavnom gradu Rusije.
Iako je Moskva godinama bila najskuplja tranzicijska prijestolnica, troškovi života u njoj danas su, ako je suditi po dostupnim podacima, ipak nešto manji nego u Zagrebu. Razlozi se vjerojatno mogu tražiti u sankcijama međunarodne zajednice Rusiji nakon aneksije Krima, kao i u učincima članstva Hrvatske u EU. S druge strane, Zagreb je i dalje najjeftiniji grad za život u usporedbi s ostale tri prijetolnice EU-a, među koje još ubrajamo i London.
Iako se radi uglavnom o prosječnim cijenama, troškovi života mogu biti orijentir i onima koji putuju u spomenute gradove, makar i samo na nekoliko dana. Cijene su preračunate u kune.
Da smo uspoređivali samo glavne gradove polufinalista, Hrvatska bi u tom društvu bila uvjerljivo najjeftinija destinacija, odnosno zemlja za život.
S obzirom da smo za usporedbu uzeli i glavni grad zemlje domaćina, Moskvu, hrvatske cijene nisu ispale najniže, a čak je i prosječna plaća u Moskvi nešto niža u odnosu na Zagreb. S tim da je u Moskvi osjetno skuplje stanovanje, najam i kupovina nekretnine.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....