Glačanje je oduvijek jedan od top tri najmrskijih kućnih poslova. Barem za mene.
Puna košara opranog rublja koja čeka...Uf.
Pogotovo glačanje kompliciranih košulja i zapravo svega onoga što uistinu zahtjeva koncentriranost, usudlila bih se reći i dobre tehnike, ali i vrijeme, koje u slučaju glačanja, mi se čini kao nepovratno izgubljeno.
Moram priznati da zavidim ljudima koji mi svakodnevno objašnjavaju kako već godinama ne glačaju jer sve lijepo slože u sušilicu iz koje roba izađe praktički izglačana.
Dok ne nabavim sušilicu, odlučila sam si skratiti i unaprijediti vrijeme glačanja i pomoći prije svega samoj sebi - parnom peglom.
Moram priznati, jako dobra odluka. Bila sam brža, efikasnija i bolje (puno uspješnije) sam cijeli taj proces odradila.
Nekoliko je važnih stvari koje trebate znati prije kupovine parnog glačala. Prije svega, koji će biti materijal grijače ploče. Najčešći materijali su: inoks (nehrđajući čelik), keramika i teflon.
Kada koji odabrati? Ukratko, ako često peglaš odjeću prirodnih materijala poput pamuka ili svile, pegla od inoksa pravi je odabir. Jedna od najvećih prednosti keramičke ploče je izostanak statičkog elektriciteta tijekom peglanja. Zbog toga je ova vrsta pegle jako dobra za sintetičke materijale.I kod pegli od teflona pričamo o presvlaci čija je top karakteristika sprječavanje lijepljenja materijala na grijaču ploču. Također sprečava nastanak statičkog elektriciteta. Drugim riječima, glačala od keramike ili teflona bolji su odabir ako želiš peglu koja zahtjeva minimalno održavanje i ako ne želiš brinuti o lijepljenju materijala.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....