Nagrade Zlatni Studio za televiziju, film, radio, kazalište i glazbu dodjeljuje Jutarnji list i to pod motom "Najbolji biraju najbolje". Žiri i čitatelji su odabrali najbolja ostvarenja i osobe u ukupno 20 kategorija pri čemu su se držali kriterija kvalitete, originalnosti, rezultata, ali i popularnosti kod publike.
Gala večer Zlatnog Studija održana je pod voditeljskom palicom Daniele Trbović i Frane Ridjana, a publiku su između uručivanja nagrada zabavljali Petar Grašo, Vatra, Massimo, Nina Badrić i brojni drugi u aranžmanima Ante Gele.
- Ne mogu reći koliko sam sretna, svaka je nagrada kao prva. Ovo je pljesak publike jer je publika odabrala - poručila je Nina kod preuzimanja nagrade, dok je pjevačem godine proglašen Petar Grašo kojem je pripala i nagrada za hit godine.
- Za mene je ovo vrh jer glazbu radim s radošću i zahvaljujem svojim autorima, Tončiju i Vjekoslavi Huljić jer ove pjesme ne bi nastale da nema njih. Ovo je potvrda za moj rad, s radošću radim glazbu - izjavio je splitski glazbenik.
Nadia Cvitanović proglašena je najboljom glumicom za ulogu u filmu "Osmi povjerenik" koji je ujedno i najbolji film.
- Stvarno sam iznenađena, hvala žiriju i publici, hvala redatelju Ivanu Salaju na ovome filmu i ulozi - poručila je Nadia sa suzama u očima.
Robert Ferlin je odabran za najboljeg radijskog voditelja, a svojim je govorom sve nasmijao.
- Ove godine sam vježbao osmijeh "baš mi je drago zbog kolegice" jer mi je kći lani rekla da nisam dobro odglumio kad nisam dobio nagradu, a sad mi nije trebao - izjavio je radijski voditelj Ferlin i zahvalio svojoj djeci i roditeljima.
- Hvala mojoj ženi koja me održava na životu i prije svega hvala našim gledateljima koji su nam omogućili da osvojimo i drugu nagradu Zlatni Studio - izjavio je Zoran Šprajc koji je i lani odnio Zlatni Studio za najboljeg voditelja.
Grupa godine:
Detour
Pravila Igre
Zaprešić Boys
Pjevačica godine:
Franka Batelić
Jelena Rozga
Nina Badrić
Pjevač godine:
Massimo
Petar Grašo
Tony Cetinski
Hit godine:
'Ako te pitaju' Petar Grašo
'Nama se nikud ne žuri' Vatra&Massimo
'Rekao si' Nina Badrić
Koncert godine
Massimo (ŠRC Šalara, Zagreb)
Prljavo kazalište (stadion u Kranjčevićevoj, Zagreb)
Vojko V (Dom sportova, Zagreb)
Radio godine
Otvoreni radio
Radio Dalmacija
Radio Rijeka
Radijski glas godine
Frano Ridjan
Ivana Mišerić
Robert Ferlin
Najbolji TV novinar/novinarka
Andrija Jarak (Nova TV)
Ivana Brkić Tomljenović (Nova TV)
Martina Validžić (HTV)
Najbolja TV voditeljica/voditelj
Ivana Paradžiković (Nova TV)
Marko Šapit (HTV)
Zoran Šprajc (RTL)
Najbolja TV emisija
RTL Direkt
Provjereno (Nova TV)
Zabivaka (HTV)
Najbolji reality show
3,2,1 - kuhaj! (RTL)
Supertalent (Nova TV)
Život na vagi (RTL)
Najbolja domaća TV serija
Na granici (Nova TV)
Novine (HTV)
Pogrešan čovjek (RTL)
Najbolja TV zabava
A-strana (HTV)
Potjera (HTV)
Tvoje lice zvuči poznato (Nova TV)
Najbolji film
Aleksi (Barbara Vekarić)
Comic Sans (Nevio Marasović)
Osmi povjerenik (Ivan Salaj)
Najbolji filmski glumac
Borko Perić (Osmi povjerenik)
Frano Mašković (Osmi povjerenik)
Janko Popović Volarić (Comic Sans)
Najbolja filmska glumica
Nadia Cvitanović (Osmi povjerenik)
Nataša Janjić (Comic Sans)
Tihana Lazović (Aleksi)
Najbolja kazališna predstava
Henrik Ibsen: 'Peer Gynt', redatelj Erik Ulfsby, HNK Zagreb
Uglješa Šajtinac: 'Huddersfield', redatelj Rene Medvešek, ZeKaeM
William Shakespeare: 'Rikard III.', redatelj Aleksandar Popovski, DK Gavella
Najbolja kazališna glumica
Alma Prica, Ljevač pucadi u 'Peer Gyntu', HNK Zagreb
Bojana Gregorić Vejzović, kraljica Margareta u 'Rikardu III.', DK Gavella
Nina Violić, Milena u 'Ciganin, ali najljepši', HNK Zagreb
Najbolji kazališni glumac
Marinko Prga, Luđak u 'Luđaku i opatici', HNK Varaždin
Milan Pleština, Veliki tata u 'Mački na vrućem limenom krovu', HNK Zagreb
Ozren Grabarić, naslovna uloga u 'Rikardu III.' , DK Gavella
Najbolje novo lice u kazalištu
Dajana Čuljak, Edvina pl. Podolsky u 'Faraon iz Ilice je mrtav', GK Komedija
Elizabeta Brodić, Sestra Ana u 'Luđaku i opatici', HNK Varaždin
Mateo Videk, Ivan u 'Huddersfieldu', ZeKaeM