Talijanski studio Luca Curci Architects i kanadski dizajner Tim Fu osmislili su plutajući grad za koji kažu da bi mogao biti važna pomoć u borbi protiv klimatskih promjena, prenosi Domus. Otok bi se u potpunosti napajao obnovljivom energijom iz raznih izvora. Zapravo, ugrađeno je nekoliko izvora čiste energije, poput vjetroturbina, vode i solarnih panela, kao i rješenja za skladištenje energije i desalinizaciju vode. Proizvodnja hrane integrirana je na mjesto prema strogoj politici nultog otpada.
Zajednica Plutajući grad sadržavat će ukupno 25 hektara međusobno povezanih platformi, sposobnih za smještaj više od 50.000 ljudi. Svaki kvart sadrži visoke i niske zgrade okružene membranom od fotonaponskog stakla koje opskrbljuju strujom cijeli plutajući sustav i čine ga energetski neovisnim. Zelene površine i vertikalni vrtovi organizirani su na cijelom raspoloživom području, dok će svaki plutajući otok uključivati zajednički prostore i objekte za život, uključujući tržnice, duhovne i kulturne centre. Do plutajućeg grada moguće je doći vodom ili zrakom, a opremljen je vanjskim i unutarnjim molovima te ima nekoliko pomorskih pristupa.
Urbani sustav plutajućeg grada osmišljen je tako da uključuje tehnologije karakteristične za pametne gradove i povezuje više od 50.000 ljudi podjelom platformi na funkcionalna područja. Glavna stambena plutajuća platforma povezana je putem vode i zraka sa svim ostalim platformama ureda, vladinih odjela, zdravstvenih ustanova i obrazovnih institucija, uključujući sve razine škola i sveučilišta.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....