JOŠ IMA BARUTA

Senzacija na otvaranju WRC-a: Loeb osvojio Monte Carlo kao najstariji pobjednik u povijesti

Legenda relija i višestruki prvak je ušao u povijest jer je osvojio prvi WRC reli s hibridnom tehnologijom

Sebastien Loeb

Profimedia

Francuz Sébastien Loeb (Ford), koji za mjesec dana puni 48 godina, postao je najstariji vozač koji je pobijedio na jednoj utrci Svjetskog reli prvenstva (WRC) nakon trijumfa na reliju Monte Carlo ispred sunarodnjaka Sébastiena Ogiera (Toyota) u nedjelju.

Profimedia

Sa svojom novom suvozačicom Isabelle Galmiche, deveterostruki svjetski prvak je uspio doći do 80. pobjede u WRC-u i osme u Monte-Carlu.

Osam trijumfa na ovom reliju ima i aktualni svjetski prvaka Sebastien Ogier, koji je naslov izgubio u pretposljednjem specijalu, kada mu je puknula prednja lijeva guma u trenutku kada je vodio s 25 sekundi prednosti.

Profimedia

Alzašanin je ušao u povijest jer je osvojio prvi WRC reli s hibridnom tehnologijom.

Irac Craig Breen zauzeo je treće mjesto na ovom prvom reliju sezone, reliju koji je proslavio jubilarno 90. izdanje.

19. travanj 2024 03:33