PRVA HNL

Zadar je ovom pobjedom pobjegao s dna ljestvice, sada je osmi sa 26 bodova, jednim više od Istre

Kakva pljuska Igora Štimca. Posljednjeplasirana momčad prvenstva došla je u goste trećeplasiranoj sa samo jednom pobjedom u gostima u posljednjih godinu dana. Na klupi Zadra ostvario ju je Miroslav Blažević, upravo u gostima kod Lokomotive. Štimac ne samo da je ponovio uspjeh svog prethodnika, nego je svom kolegi Tomislavu Ivkoviću nanio poraz kojeg će se zauvijek sjećati. Predvođeni fantastičnim Ivanom Krstanovićem, koji je od 65. do 75. minute zabio hat-trick i u tom razdoblju promašio kazneni udarac, Zadrani su posramili Lokomotivu.

Zadrani su prije početka utakmice u širem centru Zagreba sigurno čuli za vijesti iz Pule. Za njih te informacije nisu bile baš ugodne, jer ih je Istra 1961 preskočila i bacila na posljednju poziciju. Pritisak se za goste tako povećao i bilo je zanimljivo vidjeti kako će se s njim nositi protiv neopterećene Lokomotive. Nosili su se vrhunski!

Gosti su istrčali s majicama s likom Hrvoja Ćustića, obilježivši tako godišnjicu tragične pogibije nekadašnjeg igrača Zadra. Kranjčevićeva je bila i Ćustićev stadion, jer je on nekoliko godina proveo kao član Zagreba. I od početka je zadarska momčad pokazala da je zanima puni plijen. Iza se postavila čvrsto i organizirano, sa što je moguće bržim izlascima u kontru. Bezidejni Lokosi taj bedem nisu uspjeli probiti, a u 19. minuti su i kapitulirali. Dva važna Štimčeva ovozimska pojačanja iskreirali su akciju za pogodak; asistent je bio Ivan Krstanović, strijelac Drago Gabrić.

I onda se otvorilo i počelo sijevati s obje strane. Domagoj Krajačić spasio je svoju momčad blokiravši loptu na gol-crti, potom poklon Karla Bručića nije iskoristio Lovre Čirjak, koji je situaciju 3 na 1 odlučio riješiti sam i okončao je promašajem. Lokomotivinu divlju igru prihvatili su i gosti, krenula je sveopća trka u kojoj su polukontre smjenjivale jedna drugu. Definitivno velika pogreška Štimca i njegove momčadi, to je igra koja apsolutno odgovara Lokomotivi. Nakon što je razigrani Ante Rukavina promašio svoju otprilike stotu idealnu priliku u ovom prvenstvu, u istoj je minuti uslijedilo izjednačenje. Damir Šovšić odigrao je "svoju" loptu, a Marko Kolar poentirao na "svoj" način.

Pauza je gostima dobro došla, opet su zauzeli početnu, željenu Štimčevu formaciju u kojoj bi u obrambenom dijelu posljednju liniju nerijetko činila šestorica pojačana krilima Terkešom i Čirjakom. I opet je to bio pravi recept, desetak minuta nakon početka nastavka Zadar je vrlo sretno nespretnim autogolom Bartoleca nakon centaršuta Čirjaka došao do novog vodstva.

I onda raspad sistema Lokomotive, u 11 minuta gosti su zabili tri gola i pritom promašili kazneni udarac. Sva tri puta je poentirao Krstanović, dvaput s bijele točke (treći put mu je Sluga obranio), a jednom glavom nakon kornera. Sramotna predstava Lokosa i čudesni trijumf Zadrana. Koji je na kraju mogao biti i rezultatski uvjerljiviji...

Strijelci: 0-1 Gabrić (18), 1-1 Kolar (42), 1-2 Bartolec (58-ag), 1-3 Krstanović (65-11m), 1-4 Krstanović (70), 1-5 Krstanović (75-11m).

Pred 300 gledatelja sudio je Matoc iz Zaprešića.

REZULTATI 27. KOLA PRVE HNL

Četvrtak:

Slaven Belupo - Osijek 2-1 (Mihaljević 17, Crepulja 89 / Peev 14)

Petak:

Istra 1961 - Zagreb 2-1 (Radonjić 72, 74-11m / Stepčić 7)

Lokomotiva - Zadar 1-5 (Kolar 42 / Gabrić 18, Bartolec 58-ag, Krstanović 65-11m, 70, 75-11m)